علی قاسم زاده رسما شهردار کلانشهر اصفهان شد

با حکم وزیر کشور، علی قاسم زاده به صورت رسمی شهردار کلانشهر اصفهان شد.  

علی قاسم زاده رسما شهردار کلانشهر اصفهان شد

با حکم وزیر کشور، علی قاسم زاده به صورت رسمی شهردار کلانشهر اصفهان شد.  

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حکم علی قاسم زاده به عنوان شهردار اصفهان، از سوی احمد وحیدی، وزیر کشور امضاء شد. به این ترتیب علی قاسم زاده، به طور رسمی به عنوان شهردار کلانشهر اصفهان منصوب شد.

علی قاسم زاده، چهارم شهریور امسال در جلسه فوق العاده ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان به اتفاق آرا و با رأی قاطع ۱۲ نفر از اعضای شورای شهر، به عنوان شهردار اصفهان انتخاب شد. 

*رویکردهای مدنظر وزیر کشور خطاب به شهرداران   

در متن احکام جداگانه وزیر کشور که برای انتصاب شهرداران اصفهان، خرم آباد، نجف آباد و یزد صادر شده، آمده است: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، شایسته است با انتخاب مدیران متعهد و کارآمد و برنامه ریزی دقیق، اهداف و سیاست هایی همچون پایبندی به اصول و ضوابط معماری اسلامی- ایرانی و گسترش نمادهای دین و اخلاق، هویت بخشی به سیما و منظر شهرها و استحکام بناها و رعایت ملاک های امانت، دینداری، کفایت و کارآمدی را محقق کنند.

در ادامه این حکم آمده است: شفافیت فرآیندها و شناخت گلوگاه های فساد خیز و مبارزه جدی با عوامل آن، تسهیل، تسریع و انضباط در خدمت رسانی به شهروندان و پوشش فراگیر خدمات شهری، رعایت توزیع عادلانه خدمات، امکانات و نگاه عدالت گستر به اقشار محروم و آسیب پذیر با رویکرد محله محوری، توجه اساسی به ظرفیت جوانان و رسیدگی ویژه به امور بانوان، ایثارگران، سالمندان و معلولان، اهتمام جدی و مسئولانه به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و ارتقاء فضای سبز شهری از دیگر توصیه ها به شهرداران است.

وحیدی در متن این حکم اعلام کرد: افزایش نشاط و فضیلت های معنوی، فرهنگی و اجتماعی، توجه ویژه به آبادانی مراکز فرهنگی و مذهبی و ترویج هنجارهای اسلامی، تکریم و حسن سلوک با مردم و جلب اعتماد عمومی، جلب مشارکت های مردمی و نوآوری و خلاقیت در ارائه خدمات و همکاری متقابل با مسئولین ملی و محلی به منظور تقویت مدیریت شهری کارآمد از دیگر اهدافی است که شهرداران باید در راستای تحقق آن بکوشند. امیدوارم با استعانت از پروردگار یکتا و در ظل توجهات حضرت بقیه ا… الاعظم ارواحنا فداه و رعایت کامل قوانین و مقررات مربوط و لحاظ کردن سیاست ها و برنامه های مصوب در تحقق اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشید.  

*سوابق اجرایی و علمی شهردار اصفهان

گفتنی است، علی قاسم زاده، مدرک کارشناسی الهیات از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد و دکترای مشاوره از دانشگاه اصفهان دارد.

وی مدیرعاملی، ریاست و عضویت در هیات مدیره سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، معاونت فرهنگی شهردار اصفهان، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهید آیت الله مدرس، بنیانگذاری مجموعه فرهنگی شهید اژه‌ای و … را در کارنامه دارد.  

شهردار اصفهان، پیش تر به مدت چهار سال معاون فرهنگی شهردار بوده و همچنین عضو هیئت امنای مراکز فرهنگی شهید آیت الله مدرس و پانزده خرداد است. عضو کمیته عالی شرق، ناژوان، تخت فولاد، هیئت منصفه مطبوعات، دبیر ستاد اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و رئیس پنج دوره ستاد هفته نکوداشت اصفهان، مشاور مدیر عامل سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران به مدت دو سال و عضو شورای عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اصفهان از دیگر سوابق قاسم‌زاده است.

کد محتوا ۳۸۲۶۳

برچسب ها