فرار به جلو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال پس از میزبانی ناکارآمد/خط دهی با «توئیت های مشکوک»

برخی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در تلاشند که بی تدبیری فدراسیون فوتبال در برگزاری یک مسابقه ایران و لبنان را به جای دیگر ربط دهند و در این باره پای نمایندگان مجلس را هم وسط کشیده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، برگزاری مسابقه ایران و لبنان در شهر مشهد با کمترین تدابیر و هماهنگی های لازم در نظر گرفته شد که حواشی فراتر از متن بود. حواشی که فقط یک دلیل آشکار و روشن داشت بی تدبیری هیات رئیسه فدراسیون فوتبال!

اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که بعد از برکناری شهاب عزیزی خادم رئیس سابق فدراسیون فوتبال زمام امور مدیریتی فوتبال را به دست گرفته اند باید تبعات میزبانی نامناسب از تیم ملی در شهر مشهد را بپذیرند. 

سوال اول افکار عمومی از هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این است که به چه دلیل در عید نوروز در حالیکه شهر مقدس مشهد میزبان میلیون ها زائر از سراسر کشور است اصرار به برگزاری مسابقه در این شهر داشتند؟! چرا هماهنگی های لازم با مراجع مربوطه و ذی ربط در استان خراسان رضوی برای میزبانی شایسته از تیم ملی انجام نشده بود؟

سوال دوم چرا وقتی توان سازماندهی تماشاگران در ورزشگاه را نداشتید چرا اصرار به برگزاری مسابقه با حضور تماشاگر داشتید؟ و با حضور آن ها در ورزشگاه در این شرایط کرونایی موافقت شد؟

سوال سوم؛ حالا که همه تصمیم ها را گرفتید چرا سامانه بلیت فروشی فدراسیون فوتبال به همه تماشاگران خانم و آقا بلیت فروخت؟! در حالیکه می دانستید ممکن است حضور بانوان در ورزشگاه با مشکلاتی همراه باشد؟ 

سوال چهارم چرا بانوان بلیت به دست را به ورزشگاه راه ندادید؟! تعداد آنها کمتر از ۱۰ درصد تماشاگران حاضر در ورزشگاه بود. 

مجموعه این بی تدبیری ها در برگزاری یک مسابقه ساده فوتبال هزینه های بیهوده در شب صدرنشینی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بود.

با این حال در کمال تعجب مشاهده می کنیم که برخی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با انتشار توئیت هایی عجیب؛ به جای عذرخواهی یا حداقل سکوت؛ قصد دارند آدرس دیگری بدهند و  مقصر همه این رفتارهای فاجعه بار مدیریتی را به  وزارت ورزش ربط بدهند و در این میان حتی پای برخی نمایندگان مجلس را هم به میان می کشند. 

این در حالی است که فدراسیون فوتبال یک مجموعه ای کاملا مستقل است و حتی نهادهای دولتی از دخالت در امورش نهی شده اند. بارها همین اعضای محترم هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مدعی شده اند که به هیچ مجموعه دولتی اجازه دخالت در تصمیم سازی ها خود را نمی دهد زیرا بر اساس قوانین فیفا نهادی مستقل هستند، حال چگونه است که می خواهند عملکرد فاجعه بار خود را در برگزاری یک مسابقه را گردن دیگران بیاندازند.

به نظر می رسد این نوع میزبانی از تیم ملی و تماشاگران بیانگر ناتوانی و ناکارآمدی مجموعه فدراسیون فوتبال و در راس آن هیات رئیسه فدراسیون است نه هیچ مسئول دیگر. به نظر می رسد هیات رئیسه ای که بعد از برکناری رئیس سابق در نقش فاتح بزرگ ظاهر شدند حالا هم باید پاسخگوی این عملکرد باشند.

جالب اینکه این رفتارها و خط دهی به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با استقبال برخی افراد با انتشار «توئیت های مشکوک» از ساعت‌های پیش بر خطی که سراجی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، ترسیم کرده حرکت می‌کنند و در این بین ابایی برای از بین رفتن منافع ملی در صورت برخورد نهادهای بین‌المللی با جمهوری اسلامی ایران ندارند!

به هر حال دیدار نهم فروردین ایران و لبنان به پایان رسید و پرونده بازی‌های ایران در انتخابی جام جهانی بسته شد اما نباید به راحتی از کنار رفتارهای مشکوک برخی افراد موثر که خط و ربط سیاسی‌شان نیز مشخص است گذشت چرا که این رفتارها هزینه زیادی را با توجه به ورود رسانه‌های معاند در شب صدرنشینی فوتبال ایران در قاره کهن به کشور وارد کرد و تک‌تک مسئولان فوتبال باید پاسخگوی سوالات جدی مطرح شده باشند.

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس