فعالیت عمرانی قطار شهری تبریز شبانه‌روزی شد

شهردار تبریز گفت: عملیات عمرانی قطار شهری تبریز در ایستگاه شماره هشت خط ۲ مترو با حمایت و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز شبانه‌روزی شد. یعقوب هوشیار ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: احداث ایستگاه شماره هشت مترو تبریز واقع در میدان دانشسرا، در عمق سی متری زمین توسط تلاشگران قطار شهری […]

شهردار تبریز گفت: عملیات عمرانی قطار شهری تبریز در ایستگاه شماره هشت خط ۲ مترو با حمایت و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز شبانه‌روزی شد.

یعقوب هوشیار ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: احداث ایستگاه شماره هشت مترو تبریز واقع در میدان دانشسرا، در عمق سی متری زمین توسط تلاشگران قطار شهری با سرعتی بیشتر و به صورت شبانه‌روزی در حال اجرا است.

وی با اشاره به مشخصات ایستگاه شماره هشت مترو گفت: مساحت این ایستگاه ۱۹ هزار متر مربع بوده و اجرای آن به صورت پوش و کند به روش دیوار دیافراگم است.

هوشیار با بیان اینکه ایستگاه شماره هشت قطار شهری در چهار طبقه احداث خواهد شد، افزود: میزان آرماتور مصرف شده در این ایستگاه یک هزارو ۹۰۰ تن و حجم بتن‌ریزی انجام شده نیز ۱۸ هزار متر مکعب است.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های انجام یافته در پروژه قطار شهری برای شهروندان قابل مشاهده نیست، تصریح کرد: اتمام و بهره برداری از این پروژه نیازمند همراهی تمام شهروندان بوده و در این خصوص  قدردان صبوری و شکیبایی آنها در مدت اجرای پروژه هستیم.

تاکید شهردار تبریز بر لزوم ارائه خدمات مناسب به مسافران در پایانه‌های مسافربری

شهردار تبریز در بازدید از پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز بر لزوم ارائه خدمات مناسب به مسافران تاکید کرد.

یعقوب هوشیار در خصوص جایگاه پایانه های مسافربری در کاربری های شهری عنوان کرد: پایانه مسافربری اولین مکانی است که یک گردشگر و مسافر وقتی وارد شهر می شود، ذهنیت او نسبت به یک شهر در همین پایانه ها شکل می گیرد.

وی ادامه داد: در اصل پایانه های مسافربری، پیشانی آن شهر محسوب می شود و به همین دلیل زیبایی بصری ترمینال ها و وجود امکانات مناسب در آن ضروری است.

هوشیار گفت: میهمان نوازی شایسته از مسافران تابستان و ارایه خدمات مطلوب به آن‌ها با تلاش‌ مضاعف محقق می شود.

منبع خبر