قرارداد ساخت سریال شاهچراغ (ع) در دهه فجر به امضا می رسد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «مصطفی مشفقیان»، امروز (سه شنبه ۵ بهمن) در جمع خبرنگاران گفت: تلاش سازمان فرهنگی برای گسترش زیرساخت های فرهنگی و ورزشی در شیراز است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: چندین سالن ورزشی توپی و غیرتوپی و چندین فرهنگسرا در دهه مبارک فجر کلنگ زنی می شود که بتوانیم […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «مصطفی مشفقیان»، امروز (سه شنبه ۵ بهمن) در جمع خبرنگاران گفت: تلاش سازمان فرهنگی برای گسترش زیرساخت های فرهنگی و ورزشی در شیراز است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: چندین سالن ورزشی توپی و غیرتوپی و چندین فرهنگسرا در دهه مبارک فجر کلنگ زنی می شود که بتوانیم جهش جدی در حوزه زیرساخت ها داشته باشیم.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با یادآوری این مطلب که دیدی که وجود دارد سازمان فرهنگی شهرداری را صرفا یک سازمان خدمات رسان می دانند، این سازمان را مثل یک کارتخوان و عابر بانک می بینند، افزود: شان و جایگاه این سازمان، یک سازمان کنشگر در عرصه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و سهم جدی در سیاست گذاری های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری داشته باشیم و همچنان که حمایت هم از سایر بخش های فرهنگی مردمی خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در این مدت شیوع بیماری کرونا برنامه ها به گونه ای دیگر رقم خورد، افزود: در تلاش هستیم که مراکز فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را به گونه ای دیگر بازگشایی کنیم که تعریف حضور مشارکت مردم در مدیریت و رویداد را مد نظر قرار خواهیم داد و مراکز فرهنگی و ورزشی به دست مردم مدیریت شود.

مشفقیان گفت: پروژه سریال حضرت احمد بن موسی (ع) یکی از آرزوهای مردم فارس و شیراز بود که با سازمان صدا و سیما و سازمان سینمایی «اوج» هماهنگی ها انجام شده است و در دهه فجر قرارداد ساخت سریال احمد بن موسی (ع) به امضا می رسد.

وی افزود: احیای هویت فرهنگی و اجتماعی محلات شیراز با محوریت مساجد شکل می گیرد یکی از اصلی ترین و مهمترین طرح های ماست که با اجرای آن حجم عظیم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و به توسعه فرهنگ دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی هم اجرایی کنیم.

معاون شهردار شیراز گفت: در حوزه تولید محتوا و توسعه فرهنگ شهروندی غفلت های جدی شکل گرفته است و در مورد حوزه فرهنگ شهروندی تولید محتوای جدی شکل نگرفته است و این کار زیربنایی در بازه سنی کم شکل خواهیم داد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: فضایی برای مکان رسانه های دارای مجوز در نظر خواهیم گرفت ولی موانع جدی وجود دارد که سعی می شود آن را از بین ببریم و کافه رسانه هم تا اردیبهشت ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه افزایش بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری شاهد خواهیم بود، تاکید کرد: طرح بلندگوهای شهری برای پدافند غیرعامل و آگاهی مردم راه اندازی می شود و در زمانی که پدافند غیرعامل نخواهد داشت فقط پخش اذان را خواهد داشت که ۷۰ تا ۸۰ درصد شهر را تحت پوشش می دهد که فاز اول آن در دهه فجر  اجرایی می شود و ۲ فاز دیگر در آینده اجرایی می شود و ۶۸ کیلومتر طول این طرح خواهد بود.

مشفقیان با یادآوری این مطلب که اردیبهشت ۱۴۰۱ هم «فصل شیدایی ۲» به مدت ۲۰ شب اجرا می شود، تاکید کرد: ۳۸۵ برنامه، پروژه و رویداد در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در نظر گرفته است که امید است تحول جدی در سطح شهر مشاهده کنیم.

وی گفت: رسالت اصلی خود را پیاده سازی ماموریت شهرداری شیراز برای بخش شیراز برش سند مهندسی فرهنگی استان فارس هستیم.

مشفقیان افزود: رونمایی از فیلم «۲۸۸۸» را خواهیم داشت و فرش قرمز آن در شیراز برگزار خواهد شد و این فیلم با مشارکت ۵۰ درصدی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز اجرا شده و روایت یک اتفاقات جنگ را نشان می دهد و نقش اصلی آن «بیژن عاصم» قهرمان شیرازی به اجرا می رسد و این فیلم در بخش سودای سیمرغ در حال رقابت است.

وی گفت: سازمان فرهنگی میزبان جمعی از خلبان نیروی هوایی ارتش خواهد بود و مراسم رونمایی با حضور این عزیزان اجرا می شود

مشفقیان افزود: لیگ محلات شیراز را اجرایی خواهیم کرد که استعدادیابی ورزشی هم در این برنامه دیده شده است.

منبع خبر