“قم در مسیر تحول “/بهسازی محور فرهنگی تاریخی شاه حمزه(ع) به اتمام رسید

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، مراسم بهره‌برداری از طرح‌های بهسازی محورهای فرهنگی و تاریخی در ادامه طرح “قم در مسیر تحول ” چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شود. کف سازی محور فرهنگی تاریخی کوچه ۵ عمار یاسر با عنوان محور شاه حمزه(ع) با اعتباری افزون بر ۲۴ میلیارد ریال در […]

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، مراسم بهره‌برداری از طرح‌های بهسازی محورهای فرهنگی و تاریخی در ادامه طرح “قم در مسیر تحول ” چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شود.

کف سازی محور فرهنگی تاریخی کوچه ۵ عمار یاسر با عنوان محور شاه حمزه(ع) با اعتباری افزون بر ۲۴ میلیارد ریال در بلوار ۴۵ متری عمار یاسر اجراشده است. این پروژه از یکم مهرماه سال ۹۹ آغاز و تیرماه سال ۱۴۰۰ در مساحتی به وسعت ۲ هزار مترمربع اجرا و در حال حاضر آماده بهره‌برداری است.

از اهداف کلان این پروژه می‌توان به جمع‌آوری تمامی لایه آسفالت محدوده مذکور به همراه زیرسازی‌های نامناسب مربوطه، ساماندهی وضعیت تأسیسات زیرزمینی درصورتی‌که در زمان حفاری و خاک‌برداری لایه‌های آسفالت دچار مشکل شده باشد، تحکیم بستر با لایه‌های متفاوت شن‌ریزی مطابق نظر دستگاه نظارت و متراکم نمودن در حد امکان و مناسب، اجرای یک لایه بتن آماده با مقاومت مشخصه حداقل ۱۲۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مکعب به ضخامت حداقل ۱۰ سانتیمتر و اجرای سنگ‌فرش با استفاده از سنگ کوبیک به‌صورت ملاتی اشاره کرد.

ویژگی‌های بارز پروژه بهسازی و کف سازی محور فرهنگی تاریخی کوچه ۵ عمار یاسر یا همان محور شاه حمزه(ع) را می‌توان محرک توسعه در بازآفرینی بافت مرکزی شهر و ارتقاء کیفیت محیط شهری با تأکید بر تعداد یک محیطی شهروندان اشاره کرد.