“قم در مسیر تحول”/گامی مهم در رفع نیازهای تفریحی قم/افتتاح بزرگ‌ترین شهربازی قم به‌زودی در بوستان غدیر

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، آیین افتتاح رسمی شهربازی غدیر در ادامه طرح “قم در مسیر تحول” چهارشنبه این هفته با حضور مسئولان استانی و مدیریت شهری برگزار می‌شود. این شهربازی در بوستان غدیر واقع در بلوار غدیر با اعتبار ۵۶۰ میلیارد ریال و در مدت چهار سال احداث، تجهیز و در حال حاضر نیز در […]

شهرداران آنلاین/به گزارش شهرنیوز، آیین افتتاح رسمی شهربازی غدیر در ادامه طرح “قم در مسیر تحول” چهارشنبه این هفته با حضور مسئولان استانی و مدیریت شهری برگزار می‌شود.

این شهربازی در بوستان غدیر واقع در بلوار غدیر با اعتبار ۵۶۰ میلیارد ریال و در مدت چهار سال احداث، تجهیز و در حال حاضر نیز در مساحتی به وسعت ۴۷ هزار مترمربع که ۳۰ هزار مترمربع آن شهربازی و ۱۷ هزار مترمربع نیز پارکینگ بوده آماده بهره‌برداری شده است.

از اهداف کلان این پروژه می‌توان به ایجاد فضای تفریحی گردشگری برای شهروندان و زائران شهر قم، تقویت نشاط اجتماعی برای کودکان نوجوانان و جوانان و همچنین ایجاد اشتغال‌زایی برای ۶۰ نفر به‌صورت مستقیم و توسعه اقتصاد شهری عنوان کرد.

ویژگی‌های بارز این پروژه می‌توان به بزرگ‌ترین شهربازی در استان قم در مقیاس مساحت و تعداد دستگاه‌ها اشاره کرد. استفاده از دستگاه‌های سبک و سنگین بروز در مجموعه ازجمله دستگاه “ترن یو” به‌عنوان بزرگ‌ترین دستگاه ترن یو در مقیاس ملی است.

در این شهربازی، تمامی دستگاه‌ها توسط گروه صنعتی بیات در محل سایت ساخته، رنگ‌آمیزی و مونتاژ شده‌اند. ایجاد فضای سبز با گونه‌های آب شیرین در داخل مجموعه به همراه پارکینگ اختصاصی از دیگر ویژگی‌های بارز این پروژه است.