قم در مسیر پیشرفت

شهرداران آنلاین/عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وظایف معاونت فنی و عمرانی اظهار داشت: تمامی پروژه‌های فنی و عمرانی مانند ساخت سوله، احداث بزرگراه، ساخت ایستگاه انتقال پسماند، ساخت بوستانها و غیره در مرحله اجرا، ساخت و مرمت ابنیه، وابسته به حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری است. وی با […]

شهرداران آنلاین/عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وظایف معاونت فنی و عمرانی اظهار داشت: تمامی پروژه‌های فنی و عمرانی مانند ساخت سوله، احداث بزرگراه، ساخت ایستگاه انتقال پسماند، ساخت بوستانها و غیره در مرحله اجرا، ساخت و مرمت ابنیه، وابسته به حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری است.

وی با بیان اینکه این پروژهها متولیان دیگری در بخشهای تخصصی شهرداری مانند ترافیک، فضای سبز و … دارد، اما این معاونت مجری آن با بهترین کیفیت و طول عمر بالا است، ابراز کرد: یکی از مهمترین تلاشهای معاونت عمرانی در سال‌های گذشته استفاده از نیروهای بومی و استفاده از توان تولید داخل در اجرای این پروژه‌ها بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم توجه به اجرای پروژه‌ها در راستای عدالت اجتماعی را موردتوجه قرار داد و افزود: تکیهگاه ما برای اجرای پروژه‌ها اسناد بالادستی بوده که این موضوعات در آن دیده‌شده است؛ از طرفی، یکی از اولویت‌های ما آرامسازی هسته مرکزی است که برای این کار باید رینگ‌های ترافیکی شکل می‌گرفت و باید به سمتی می‌رفتیم که شهروندان برای دسترسی به مناطق دیگر شهری مجبور نباشند از هسته مرکزی عبور کنند.

وی با تأکید بر اینکه تکمیل رینگ‌های ترافیکی به مناطق شهری بستگی ندارد، تصریح کرد: اجرای پروژه بر اساس نیازهای کل شهر و اولویت‌بندی آن‌ها صورت می‌گیرد و در نهایت، تکمیل این نقشه راه به سود تمام مردم مناطق مختلف شهری خواهد بود.

حلوایی زاده با اشاره به چالش‌های اجرای پروژه‌های عمرانی عنوان کرد: یکی از مشکلات اجرای پروژه‌های بزرگ، زمان‌بر بودن و اجرای محدودیت‌های ترافیکی و قطع خدماتی مانند آب و برق است که سبب نگرانی مردم از اجرای پروژه در منطقه می‌شود که برای حل این مشکل، قبل از اجرای پروژه و برای آگاه‌سازی شهروندان تصویر سه بعدی اتمام پروژه در منطقه، نصب و به مردم مزایای اجرای پروژه، اطلاع‌رسانی و تلاش میشود در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه تلاش داریم پیش و حین اجرای پروژه تأسیسات را جابه‌جا کنیم تا خدمات مردم قطع نشود، اذعان کرد: زمانی پروژه‌ها را آغاز کردیم که تملکات انجام‌شده باشد، تا انجام پروژه فرسایشی نشود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: در این سالها اعتماد مردم به موضوع اجرای پروژه‌ها ایجادشده و نگاه نسبت به اجرای پروژه‌ها تغییر کرده است و هم‌اکنون مردم خودشان در پی اجرای پروژه‌ها در محدوده محل زندگیشان هستند.