مباحث اختلاف مرزی با استان کرمان با جدیت پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی دوستی عصر پنجشنبه در نشست بی واسطه با نخبگان و جمعی از اقشار مختلف حاجی‌آباد که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان برگزار شد ضمن تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اظهار داشت: امروز توفیق بود در خدمت مردم […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی دوستی عصر پنجشنبه در نشست بی واسطه با نخبگان و جمعی از اقشار مختلف حاجی‌آباد که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان برگزار شد ضمن تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اظهار داشت: امروز توفیق بود در خدمت مردم شریف شهرستان حاجی‌آباد باشیم و از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را بشنویم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: امروز در دیدار با مردم یکی از مطالبات جدی آنها مساله اختلاف مرزی پیش آمده با استان کرمان بود که در همین راستا و بنا به درخواست مردم این مساله با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

وی افزود: اولین اولویت ما در استان تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است برنامه داریم با تکمیل ۴۰۷ پروژه تا پایان سال مجموع پروژه‌هایی که در این دولت به پایان می‌رسد به عدد هزار پروژه برسد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه در حوزه پروژه‌های نیمه تمام دو بخش اصلی آب و راه داریم گفت: منابع قابل توجهی برای تکمیل این پروژه‌ها در سطح استان به ویژه حاجی‌آباد تخصیص می‌یابد.

وی تصریح کرد: در حوزه آب هم ۲۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته که بخشی از این اعتبار برای کاهش مشکلات آب در شهرستان حاجی آباد تخصیص می‌دهیم.

وی با اشاره به لزوم تجهیز بیمارستان حاجی‌آباد اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد مسائلی همچون اتاق عمل و بخش ارتوپد و خرید تجهیزات مورد نیاز برای بیمارستان این شهرستان را حل کنیم.

دوستی با اشاره به اینکه بر بحث مهارت آموزی و تربیت نیروی کار ماهر تاکید داریم گفت: یکی از مسائل اصلی مهارت آموزی است هنرستان جوار معدن در این شهرستان تاسیس شده و در صورت نیاز هنرستان تخصصی دیگری نیز ایجاد خواهد شد تا نیروی کار ماهر با توجه به ظرفیت‌های شهرستان تربیت شود.

وی اشاره به طرح نهضت ملی مسکن در حاجی‌آباد ادامه داد: شتاب دادن به طرح ملی مسکن و حل مشکل پروژه مسکن فرهنگیان مورد تاکید است.

استاندار هرمزگان گفت: کشاورزی و معدن دو موتور پیشران اقتصاد حاجی آباد هستند و باید در کنار هم پیشرفت کنند و به توسعه متوازن شهرستان کمک کنند، از آنجایی که کشاورزی صادرات محور است و توانسته در بازار جهانی نیز نقش آفرینی کند بایستی به برند سازی در این حوزه کمک شود.

وی در پایان با اشاره به تصویب ساخت سالن آمفی تئاتر هنرمندان با کمک بخش خصوصی گفت: در حوزه‌های مختلف تسهیلات قابل توجهی تخصیص یافته و به متقاضیان ارائه می‌شود.

گفتنی است در این دیدار ۳۵ نماینده از اقشار مختلف مردم مسائل، مشکلات و درخواست‌های صنفی خود را با استاندار هرمزگان در میان گذاشته و خواستار حل این مسائل شدند.