متروی کرج در یک قدمی افتتاح

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، در سلسله گزارش و فیلم‌های که توسط اداره کل روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل شهرداری کرج تهیه شده و به مرور منتشر می‌شود، پروژه‌های شاخص افتتاح شده طی سه سال اخیر با هشتک #گزارش_به_مردم پیش روی نگاه مخاطبان عزیز قرار می‌گیرد. عملیات اجرایی ساخت بخشی از خط ٢ […]

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، در سلسله گزارش و فیلم‌های که توسط اداره کل روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل شهرداری کرج تهیه شده و به مرور منتشر می‌شود، پروژه‌های شاخص افتتاح شده طی سه سال اخیر با هشتک #گزارش_به_مردم پیش روی نگاه مخاطبان عزیز قرار می‌گیرد.

عملیات اجرایی ساخت بخشی از خط ٢ قطار شهری (حدفاصل چهارراه طالقانی تا گلشهر) پس از سال‌ها توقف در این دوره به‌صورت جدی پیگیری شد.

این پروژه هم اکنون بیش از ٩٨ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در چند قدمی بهره‌برداری قرار دارد.

حجم بتون سازه‌ای استفاده شده در فاز یک این پروژه معادل ١٧ برابر، بتن مصرفی در برج میلاد بوده و تعداد ٢٧١ هزار کامیون جهت حمل خاک این پروژه به‌کارگیری شده که طول صف این تعداد کامیون معادل فاصله بندرعباس تا بابل است.

این مقایسه نشان می‌دهد، پروژه متروی کرج به عنوان ابرپروژه ملی در این دوره از رکود خارج شده و بخشی از آن به‌زودی تقدیم شهروندان کرج خواهد شد.