مجموعه وسایل بازی خلاقانه در راستای تقویت هوش های هشتگانه احداث می شود

شهرداران آنلاین/رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد خبر داد: طراحی مجموعه بازی های خلاقانه جهت تقویت هوش هشتگانه، جهت اجرا در پارک غدیر و با هدف گروه سنی کودک، نوجوان و جوان در دستور کار قرار گرفت.   به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد […]

شهرداران آنلاین/رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد خبر داد: طراحی مجموعه بازی های خلاقانه جهت تقویت هوش هشتگانه، جهت اجرا در پارک غدیر و با هدف گروه سنی کودک، نوجوان و جوان در دستور کار قرار گرفت.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد – سید علیرضا رسولی با اعلام این خبر گفت: با توجه به پیشرفت روز افزون جهان، طراحی و ساخت وسایل بازی نیز باید به گونه ای هدفمند و رو به جلو حرکت کند که در این راستا سازمان سیما، منظر و فضای سبز گامی بزرگ در زمینه طراحی و ساخت و اجرای مجموعه های بازی خلاقانه برداشته است.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد افزود: بدین منظور جلسات مشترکی بین کارشناسان سازمان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز خلاقیت شهرداری و فناوری های نوین شهری و کارشناسان اداره کل استاندارد یزد در خصوص طراحی و ساخت مجموعه بازی هدفمند برای گروه سنی کودک، نوجوان و جوان برگزار و موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی گفت: مجموعه بازی خلاقانه بر اساس نظریه هوش های هشتگانه گاردنر( ۱-هوش موسیقیایی۲- هوش تصویری و فضایی ۳-هوش کلامی و زبانی ۴-هوش منطقی و ریاضی ۵-هوش اندامی، جنبشی ۶- هوش درون فردی ۷-هوش بین فردی ۸-هوش طبیعت گرا) طراحی می گردد که هم در تشویق کودکان به یادگیری و هم در سرعت یادگیری و کسب موفقیت آنها نقش مهمی ایفا کند.

 

رسولی افزود: مجموعه بازی فوق جهت اجرا در پارک غدیر و با هدف گروه سنی کودک، نوجوان و جوان با فرم های خاص و جذاب در دستور کار طراحی قرار دارد که در آینده نزدیک ساخته و در پارک مذکور نصب و در ادامه در چهار مکان در سایر مناطق پس از طی مراحل مقدماتی اجرایی خواهد شد.