مسئولیت اعزام مبلغ برای تبلیغ روستایی به حوزه علمیه واگذار می‌شود

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی امروز در جلسه با روحانیون طرح هجرت استان هرمزگان اظهار کرد: قشر روحانیت با توجه به دغدغه‌ها و فعالیت‌های جدی در حوزه کاری خود، موفق شده تفکری به عنوان تفکر انقلاب اسلامی در دنیا پیاده‌سازی کند که تاکنون برای این […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی امروز در جلسه با روحانیون طرح هجرت استان هرمزگان اظهار کرد: قشر روحانیت با توجه به دغدغه‌ها و فعالیت‌های جدی در حوزه کاری خود، موفق شده تفکری به عنوان تفکر انقلاب اسلامی در دنیا پیاده‌سازی کند که تاکنون برای این تفکر، جایگزینی پیدا نشده است.

وی افزود: نقش روحانیت در فضای تفکری تنها به بحث دینداری مردم منحصر نیست بلکه در خصوص مدل حکومت‌داری، مقابله با استکبار و … فکر روحانیت بسیار ارزشمند است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: اگرچه گاهاً نگاه خودمان به طلبگی، محدود و کوچک است اما معتقدم حوزه‌های علمیه با ایجاد تفکر و مباحث انجام شده توانسته‌اند تفکر عظیمی را تولید و به جهان صادر کنند.

حجت‌الاسلام حقانی همچنین با تاکید بر اینکه فضای روحانیت، گسترده است، ادامه داد: در دنیا نه تنها مشابه این تفکر عظیم پیدا نشده بلکه کمر متفکرین مخالف را نیز شکسته است، تفکر امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیز احیای تفکر اهل بیت علیهم‌السلام است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست ادامه داد: یک نگاه اتحاد و بدون مرزبندی قشر روحانیت با یکدیگر یا همان جبهه حق باید در فعالیت‌های تبلیغاتی و عملیاتی قشر روحانیت در سطح کشور اتفاق بیفتد لذا این نشست با هدف ایجاد این نگاه برگزار شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات متعلق به حوزه علمیه است، گفت: پرسنل این سازمان، پرورش یافته حوزه علمیه است لذا در سطح کشور قرار بر این شد که متولی اعزام مبلغ جهت تبلیغ روستایی به حوزه علمیه واگذار شود البته این وظیفه از سازمان تبلیغات اسلامی منقطع نخواهد شد و حمایت خود را از طریق دیگری از روحانیون مستقر در روستاها انجام خواهد داد.