مشکلات شهرک مهرگان را با همکاری بین بخشی برطرف خواهیم کرد

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی امروز در بازدید از شهرک مهرگان که با حضور شهناز رمارم عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر مشهد، امید رضا رحمانیان شهردارمنطقه سه و جمعی از مدیران شهری انجام شد از نزدیک درجریان مشکلات و کمبودهای این شهرک قرارگرفت و در گفتگوی رو در […]

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی امروز در بازدید از شهرک مهرگان که با حضور شهناز رمارم عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر مشهد، امید رضا رحمانیان شهردارمنطقه سه و جمعی از مدیران شهری انجام شد از نزدیک درجریان مشکلات و کمبودهای این شهرک قرارگرفت و در گفتگوی رو در رو با جمعی از ساکنان محل وعده پیگیری ویژه اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهری را طی هفته آینده در جلسه ای با حضور مسئولان استانی و دستگاه های متولی مطالبات داد.

وی در پاسخ به درخواست ساکنان شهرک مهرگان برای تبدیل زمین های خاکی حاشیه بولوار به فضای سبز، اظهارکرد: تا کنون اراضی که از سوی مسکن و شهرسازی به شهرداری مشهد تحویل داده شده تبدیل به فضای سبز و سرانه های خدماتی مورد نیاز کرده ایم، اما هنوز برخی از این زمین ها به شهرداری تحویل داده نشده است که پیگیر تحویل کامل اراضی سرانه خدماتی شهرک مهرگان از سوی مسکن و شهرسازی به شهرداری خواهیم بود و این موضوع را به سرعت دنبال خواهیم کرد.

شهردارمشهد تصریح کرد: معتقدم یکی از موضوعاتی که می تواند نیازهای شهرک مهرگان و منطقه قرقی را شناسایی و برای رفع آن برنامه عملیاتی ارائه دهد، تاسیس دفتر تسهیلگری در این منطقه است که این کار نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کلائی با اشاره به درخواست ساکنان شهرک مهرگان برای ساماندهی دسترسی شهرک از جاده کلات، اضافه کرد: موضوع دسترسی به شهرک مهرگان از جاده کلات از پیچیدگی برخوردار است و باید به صورت مشترک توسط شهرداری، فرمانداری، راه و شهرسازی و سازمان بازآفرینی کشوری دنبال شود که اینکار را نیز پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب و طرح اگو در مهرگان موضوع دیگری است که از وزیر نیرو و آب و فاضلاب پیگیری می کنیم تا مانند قلعه ساختمان مشکل شهرک مهرگان هم حل شود.

شهردارمشهد درخصوص کمبود سرانه های فرهنگی شهرک مهرگان نیز اظهارکرد: مهرگان به توسعه خدمات فرهنگی و اجتماعی نیاز دارد که بخشی از آن توسط شهرداری و بخشی دیگر باید توسط سایر دستگاه های متولی ارائه شود.

کلائی در ادامه از دو مسجد واقع در شهرک مهرگان نیز بازدید کرد و گفت: شهرداری مشهد به توسعه و راه اندازی کتابخانه و همچنین بهسازی بخشی از ساختمان این مساجد برای استفاده مردم محل به ویژه جوانان کمک خواهد کرد.

گفتنی است مقرر شد ۱۰ اولویت اصلی مهرگان توسط شهرداری منطقه سه برای تشکیل جلسه مشترک با استانداری در هفته آینده احصا و جمع بندی شود.