معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری اراک عنوان کرد؛ تقاطع مقاومت اراک، پایان مرداد ماه به بهره برداری می رسد

شهردارن آنلاین/معاون شهرداری اراک با بیان اینکه تعیین اعتبار جدید دلیل اصلی توقف طرح گردشگری دره گردو در اراک است، گفت: قرار داد جدید برای این پروژه نیاز به مصوبه شورای شهر دارد. 🔵 به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ، محمدرضا خسروی در جریان بازدید رسانه‌های استان مرکزی از پروژه میدان […]

شهردارن آنلاین/معاون شهرداری اراک با بیان اینکه تعیین اعتبار جدید دلیل اصلی توقف طرح گردشگری دره گردو در اراک است، گفت: قرار داد جدید برای این پروژه نیاز به مصوبه شورای شهر دارد.


🔵 به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ، محمدرضا خسروی در جریان بازدید رسانه‌های استان مرکزی از پروژه میدان مقاومت اراک با عنوان «روایت جهاد» با بیان اینکه پروژه میدان مقاومت با پیشرفت ۲۸ درصد در حال ادامه است، اظهار کرد: خوشبختانه در پروژه میدان مقاومت تمام معارضین برطرف شده  و پیش بینی می‌شود این پروژه در زمان مقرر یعنی پایان مردادماه به بهره برداری برسد.


🔴وی ادامه داد: پروژه میدان امام حسین (ع) قرار است تا چند روز دیگر وقتی که دستگاه‌های حفار از پروژه میدان مقاومت انتقال پیدا می‌کنند، حفاری آن صورت گیرد و علاوه بر آن درصدد هستیم پروژه میدان امام (ره) شروع شود.


🔵معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک تصریح کرد: برنامه‌ای که بر اساس طرح جامع ترافیک شهر تدوین شده این است که تردد خودرو و ازدحام خودرو در مرکز شهر کاهش پیدا کند به همین خاطر شهرداری اراک باید یک سری رینگ‌ها در حاشیه شهر ایجاد کند.


🔴خسروی در ادامه گفت: اراک داری سه رینگ اصلی شهری است که رینگ خارجی شهر همان بلوار امام علی (ع)، کمربندهای جنوبی و شمالی هستند، رینگ بعدی بلوار آنجفی است و رینگ بعدی شهر اراک خیابان‌های سید الشهدا است.


🔵وی با اشاره به وضعیت مالی پروژه‌ها شهرداری اراک اظهار کرد: شهرداری اراک در خصوص پروژه‌های عمرانی اعتبار دولتی خاصی دریافت نمی‌کند یعنی تمام مبالغ پرداختی و قراردادی که بسته می‌شود از منابع داخلی شهرداری اراک است. قراردادی که با قرارگاه خاتم بابت ۶ پروژه بسته شده است ،۳۰۰ میلیارد تومان است و قابلیت ۲۵ درصد افزایش دارد.


🔴معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک تصریح کرد: در خصوص پروژه میدان مقاومت تاکنون مبالغی که بابت پروژه بوده است پرداخت شده است و شهرداری اراک هیچ مشکلی در بحث مالی پروژه‌ها ندارد.


🔵خسروی عنوان کرد: در خصوص دره گردو همانطور که قبلاً عنوان شد بحث طرح جامع گردشگری دره گردو مطرح است که بر اساس این طرح، یک رینگ تله کابین در بالای کوه راه اندازی و پایین دره مکان‌های تفریحی و گردشگری ایجاد می‌شود به دلیل اینکه منابع مالی پروژه و قراردادی پروژه دره گردو جوابگو نبود فعلاً پروژه گردشگری دره گردو را متوقف کرده‌ایم که موافقت لازم از سوی شورای شهر برای قرار داد جدید و تعیین اعتبار جدید برای قرارگاه خاتم (ص) مشخص شود.


🔴معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک گفت: برآوردی که قرارگاه خاتم برای طرح گردشگری دره گردو ارائه داده‌اند، احداث رینگ بالا دست مجموعه بصورت آسفالت، روشنایی و غیره چیزی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است که این برآورد اولیه است و قطعی نست و نیاز به کار و برآورد کارشناسی دارد.


🔵خسروی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ارزیابی همکاری دوره چهارم و پنجم شورای شهر اراک با قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، گفت:
فعالیت و همکاری‌هایی که شهرداری اراک با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) انجام می‌دهد، نتیجه تصمیمات شورای شهر است یعنی شهرداری اراک هیچ کاری را نمی‌تواند شروع کند مگر اینکه مصوبه شورای شهر داشته باشد که این نشان می‌دهد شورای شهر بر اساس تصمیماتی که گرفته و مصوباتی که داشته است مبتنی بر همکاری و تعامل خوب شهرداری با قرارگاه بوده است.🔴وی ادامه داد: بر اساس مصوبات شورای شهر این ۶ پروژه شهرداری اراک با قرارگاه خاتم شکل گرفته  و همکاری خوبی شورای شهر با شهرداری اراک داشته است، هر چند اختلاف نظر در بعضی از بحث‌ها است ولی سیاست و خط مش کلی که در شورای شهر وجود داشته  به این نتیجه رسیده است که شهرداری اراک با قرارگاه همکاری و تعامل سازنده داشته باشد.


🔵معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک یادآور شد: در دوره چهارم شورای شهر اراک ۱۲۵ میلیارد تومان شهرداری اراک با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بسته شد و بر اساس آن سه پروژه در دستور کار قرار گرفت و بعد از بستن قرارداد کار به شورای پنجم رسید و شورای پنجم یکی از کارهای مهمش تکمیل پروژه‌ها بود و خوشبختانه وقفه‌ای در هیچکدام از دوره‌های شورای شهر با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) وجود نداشته است.