معوقات ۵۴ میلیاردی عوارض دستگاه‌های اجرایی به شهرداری سمنان

شهردار سمنان از معوقات ۵۴ میلیارد ریالی عوارض نوسازی دستگاه‌های اجرایی این شهر به شهرداری خبر داد. سید علی مرتضی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: ۵۴ میلیارد ریال عوارض نوسازی دستگاه‌های اجرایی شهر سمنان هنوز وصول نشده است. وی با اشاره به اینکه عوارض نوسازی شهروندان، دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و […]

شهردار سمنان از معوقات ۵۴ میلیارد ریالی عوارض نوسازی دستگاه‌های اجرایی این شهر به شهرداری خبر داد.

سید علی مرتضی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: ۵۴ میلیارد ریال عوارض نوسازی دستگاه‌های اجرایی شهر سمنان هنوز وصول نشده است.
وی با اشاره به اینکه عوارض نوسازی شهروندان، دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و عمومی از منابع درآمد پایدار شهرداری‌ها محسوب می‌شود، افزود: پرداخت عوارض در شهرداری صرف توسعه متوازن خدمات شهری شده است و شهرداری می کوشد تا درآمدهای حاصله از پرداخت عوارض نوسازی سالیانه را صرف پروژه‌های عمرانی در سطح شهر کند.
شهردار سمنان با بیان اینکه فیش‌های عوارض نوسازی به صورت سالیانه محاسبه می‌شود، خاطر نشان کرد: علی‌رغم اطلاع رسانی از طریق تبلیغات محیطی و ارسال فیش‌ها به درب منازل متأسفانه شهروندان نسبت به پرداخت به موقع عوارض نوسازی سالیانه اقدام نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه برای دریافت این معوقات حدود ۸۰ هزار قبض توزیع شده است، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان سمنان تا پایان سال جاری مبلغ ۵۴ میلیارد ریال بابت عوارض نوسازی به شهرداری سمنان بدهکارند.
مرتضی نژاد تصریح کرد: مودیانی که در مدت مقرر نسبت به پرداخت عوارض نوسازی سالیانه خود اقدام کنند، مشمول تخفیف ۱۰ درصدی و در صورت عدم پرداخت مشمول ۹ درصد جریمه می‌شوند.
وی از شهروندان و دیگر مودیان درخواست کرد تا با پرداخت به موقع عوارض نوسازی، این شهرداری را در خدمات‌رسانی شایسته به شهروندان و کمک در راستای توسعه و آبادانی شهر یاری رسانند.
منبع خبر