مهار سرایت حریق به ۳۰۰ بشکه ۲۲۰ لیتری تینر در کارخانه تولیدی رنگ و تینر

شهرداران آنلاین/به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ملارد به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملارد،داود میرزایی سرپرست آتش نشانی شهرداری ملارد گفت: عصر سه شنبه حریق گسترده کارخانه تولیدی رنگ و تینر لم آباد گزارش گردید که با سرعت و دقت اطفا گردید، همچنین در این عملیات […]

شهرداران آنلاین/به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ملارد به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملارد،داود میرزایی سرپرست آتش نشانی شهرداری ملارد گفت: عصر سه شنبه حریق گسترده کارخانه تولیدی رنگ و تینر لم آباد گزارش گردید که با سرعت و دقت اطفا گردید، همچنین در این عملیات از سرایت حریق به ۳۰۰ بشکه ۲۲۰ لیتری تینر با سرعت عمل جلوگیری شد که میتوانست منجر به بروز فاجعه در لم آبادِ ملارد شود.

 داود میرزایی سرپرست آتش نشانی شهرداری ملارد گفت: عصر سه شنبه حریق گسترده کارخانه تولیدی رنگ و تینر لم آبادِ ملارد گزارش گردید که با سرعت و دقت اطفا گردید، همچنین در این عملیات از سرایت حریق به ۳۰۰ بشکه ۲۲۰ لیتری تینر با سرعت عمل جلوگیری شد که میتوانست منجر به بروز فاجعه در لم آبادِ ملارد شود.

وی افزود: در ساعت ۱۸/۳۰ دقیقه عصر روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۵ حریق گسترده ای به آتش نشانی ملارد اعلام گردید که پرسنل عملیاتی سازمان ساعت ۱۸/۳۵ دقیقه در محل حاضر و مشغول عملیات اطفا حریق گردیدند.

 میرزایی تصریح کرد:با توجه به حجم بسیار بالای مواد سریع الاشتعال موجود در محل و وسعت فضای کارخانه تولیدی ، این عملیات بمدت ۷ ساعت، تا ساعت یک بامداد روز چهارشنبه به طول انجامید.

سرپرست آتش نشانی ملارد افزود: در اثر این حریق دو نفر از کارگران کارخانه تولید تینر دچار جراحات سوختگی شدند که توسط عوامل اورژانس یک نفر بصورت سرپایی درمان گردید و نفر دوم بدلیل جراحات بیشتر به بیمارستان منتقل شد.

 وی افزود:به دلیل گستردگی حریق، وجود گازهای سمی ناشی از سوختن مواد اولیه تولید تینر، حرارت بسیار بالا و گرمای هوا در طی مراحل این عملیات سه نفر از پرسنل آتش نشانی ملارد دچار مصدومیت های تنفسی و افت فشار گردیدند که توسط اورژانس بصورت سرپایی مداوا و به عمق حادثه و ادامه عملیات باز گشتند.

 وی با اشاره به طاقت فرسا و نفس گیر بودن این عملیات گفت: پرسنل خدوم آتش نشانی موفق شدند از سرایت شعله های آتش به ۳۰۰ بشکه ۲۲۰ لیتری نیترو ، ۳۰هزار لیتر الکل و ۴۵ هزار لیتر تینر جلوگیری بعمل آورده و با استعانت از خداوند متعال، حریق فوق را کاملاً مهار و اطفا نمایند.