موکب های مردمی میزبانان اصلی «مهمانی ۱۰ کیلومتری» روز عید سعید غدیر

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر حضور همه جانبه مردم در جشن بزرگ عید سعید غدیر خم عنوان کرد: مراسم مهمانی ۱۰کیلومتری روز عید سعید غدیر در طول خیابان ولیعصر(عج) با استقبال خوب موکب ها و گروه های خودجوش و فعال مردمی رو به رو شده است. محمدحسن جعفرزاده در رابطه با سازماندهی […]

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر حضور همه جانبه مردم در جشن بزرگ عید سعید غدیر خم عنوان کرد: مراسم مهمانی ۱۰کیلومتری روز عید سعید غدیر در طول خیابان ولیعصر(عج) با استقبال خوب موکب ها و گروه های خودجوش و فعال مردمی رو به رو شده است.

محمدحسن جعفرزاده در رابطه با سازماندهی و فعالیت موکب های مردمی در خیابان ولیعصر(عج) به مناسبت عید سعید غدیر تشریح کرد: جشن های مردمی این عید بزرگ، امسال به صورت مهمانی عظیم در طول خیابان ولیعصر(عج) حد فاصل چهار راه ولیعصر تا پارک وی برگزار می شود. فعالیت های این موکب های مردمی شامل اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، پذیرایی از شهروندان، خدمات رسانی و اجرای گروه های هنری گوناگون می باشد.
جعفرزاده در این راستا به محورهای اصلی برنامه های دهه ولایت و امامت اشاره کرد و توضیح داد: برنامه های در حال اجرای حوزه فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران در این دهه و به ویژه عید سعید غدیر خم بر پایه سه محور عقد اخوت، تکریم سادات و اطعام مومنین برنامه ریزی شده است و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در عید غدیر امسال با مشارکت موکب های مردمی حاضر در مهمانی بزرگ روز عید سعید غدیر نیز با اصل قرار دادن این سه محور مهم به شهروندان عزیز خدمت رسانی می کنند.
بنا بر گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، وی همچنین به پویش بزرگ «به عشق علی(ع) لبخند بسازیم» اشاره و توضیح داد: همزمان با فرا رسیدن عید قربان و غدیر (دهه امامت و ولایت) ویژه برنامه‌هایی با تاکید بر سنت حسنه پیوند اخوت و برادری شروع شد. پویش «به عشق علی(ع) لبخند بسازیم» با محوریت عقد اخوت با هدف ترویج فرهنگ عقد اخوت (برادری) در میان مسلمانان، معرفی عید سعید غدیر به عنوان عید الله اکبر و عید لبخند و برادری، ایجاد لبخند، سرور و نشاط معنوی شهروندان، انجام می‌شود که در این پویش به ویژه در روز عید سعید غدیر از مردم و اقشار مختلف دعوت می‌شود تا با خواندن عقد اخوت، برادری را ترویج و محورهای عقد اخوت را در حق یکدیگر رعایت کنند.

منبع خبر