میدان تجریش براساس نگاه شهرسازان و مردم بازطراحی می‌شود

شهردار منطقه یک‌ تهران از بازطراحی میدان تجربش براساس ایده های شهرسازان و مردم خبر داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حمید رضا حاجوی شهردار این منطقه در حاشیه دیدار از نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و مدیریت شهری با حضور در غرفه این منطقه گفت: نگاه ما در منطقه یک نگاه توسعه محور […]

شهردار منطقه یک‌ تهران از بازطراحی میدان تجربش براساس ایده های شهرسازان و مردم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حمید رضا حاجوی شهردار این منطقه در حاشیه دیدار از نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و مدیریت شهری با حضور در غرفه این منطقه گفت: نگاه ما در منطقه یک نگاه توسعه محور است این نگاه همواره کیفیت زندگی شهروندان تهرانی را در بر دارد.

او در خصوص پروژه های در دست اقدام شهرداری منطقه یک که قرار است در سال ۱۴۰۱ افتتاح شود افزود: ساماندهی میدان تجریش به لحاظ کاربری، شهری است که بخشی از ان در پازل اول در پلازا و قدمگاه حضرت صالح (ع) اقدام شد و در دو رینگ دیگر در غرب و شرق این پلازا اقدامات شهرسازانه در دست اقدام است که پدیده آن ترکیب و ساماندهی ضلع جنوبی میدان تجریش است.

حاجوی با تاکید بر طراحی و انتخاب طرح برتر در مسابقه میدان تجریش گفت:  در حال حاضر این میدان تبدیل به فلکه شده و دهه های زیادی است که توجه شهرسازانه به آن نشده است. حال طراحی آن توسط شهرسازان و مردم صورت خواهد گرفت و جنس این طراحی ها از دل مردم بر می آید و اثار مستقیمی در اجرا خواهد داشت که به بهترین طرح ها جوایزی نیز اهدا خواهد شد.

حاجوی افزود: خیابان شهرداری به عنوان یکی از خیابان های اصلی منطقه شمیرانات باز طراحی و با محوریت پیاده رو اقدام خواهد شد.

او به زیر گذر خیابان دزاشیب در خیابان شهرداری نیز اشاره و تاکید کرد: این زیر گذر نقش مهمی در روان سازی ترافیک در مجموعه شهری خواهد داشت.

منبع خبر