نباید به خاطر قصور چند مسئول استان، فوتبال ملی دچار مشکل شود

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به خاطر کوتاهی و قصور چند مسئول در سطح استان، فوتبال ملی ما که به جام جهانی راه پیدا کرده دچار مشکل شود.

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار فارس در نیشابور گفت: نباید به خاطر کوتاهی و قصور چند مسئول در سطح استان، فوتبال ملی ما که به جام جهانی راه پیدا کرده دچار مشکل شود.

وی افزود: برگزاری مسابقه ای در سطح ملی، تدبیر و کارآمدی استاندار استان خراسان رضوی را می‌طلبید. اتفاقات ناخوشایند و ناگواری که برای بانوان تماشاگر بازی ایران و لبنان در ورزشگاه مشهد رخ داد زیبنده و قابل قبول برای شهر مشهد و استان خراسان‌رضوی نبود.

ارکانی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که با توجه به شرایط خاص مذهبی و فرهنگی شهر مشهد، چه مرجعی اجازه برگزاری این بازی در مشهد را داد و اگر اجازه تماشای بازی به بانوان داده شد، چه اتفاقی افتاد که علیرغم قانونی بودن همه موارد و دعوت و مجوز مراجع زیربط چنین برخوردی در آستانه ورود به ورزشگاه با بانوان انجام شد؟

وی افزود: در این موارد اگر واقعا شرایط میزبانی و برگزاری منظم و دقیق این چنین بازی مهم و سرنوشت سازی که ممکن است‌ با ابعاد بین‌المللی مواجه شود، در شهر مشهد فراهم نیست. یا امکان حضور بانوان در این بازی فراهم نبوده، استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس شورای تامین و مقام عالی دولت در استان باید پیش‌بینی می‌کرد  قبل از اینکه کار به زمان شروع بازی برسد، اعلام یا اطلاع رسانی می‌شد یا بازی در مکان دیگری برگزار می‌شد.

ارکانی خاطرنشان کرد: اگر امکان حضور بانوان نبود باید اطلاع رسانی می‌شد و اساسا بلیط فروخته نمی‌شد تا این صحنه‌های ناخوشایند رقم نمی‌خورد که فضایی فراهم شود و رسانه‌های ضدانقلاب از این صحنه‌ها و فیلم‌ها علیه نظام سوءاستفاده کنند‌.

وی در خصوص واکنش احتمالی فیفا گفت: خوشبین هستم که چنین اتفاق نیفتد. به هر حال نباید به خاطر کوتاهی و قصور چند مسئول در سطح استان، فوتبال ملی ما که به جام جهانی راه پیدا کرده دچار چنین مشکلاتی شود.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هفته آینده که مجلس شروع به کار می‌کند این موضوع و مقصرین این ماجرا را مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهیم داد. رئیس‌جمهور، وزیر کشور را مسئول رسیدگی و شناسایی مقصرین این ماجرا در سطح استان خراسان‌رضوی و مشهد کرده و ما هم پیگیری می‌کنیم تا از حیثیت نظام جمهوری اسلامی و فوتبال ملی و حقوق مردم دفاع کنیم.

 

انتهای پیام/ ۷۰۰۷۹


منبع خبر : خبرگزاری فارس