نجات ۴۴٣ دریانورد در آب‌های هرمزگان

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل مکی زاده با اشاره به نجات ۴۴٣ دریانورد توسط تیم‌های امداد و نجات دریایی استان افزود: تعداد کل ماموریت‌های عملیات‌های جست‌وجو و نجات دریایی در شش ماهه امسال ١٠١ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ١۶ درصد افزایش داشته است. وی […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، اسماعیل مکی زاده با اشاره به نجات ۴۴٣ دریانورد توسط تیم‌های امداد و نجات دریایی استان افزود: تعداد کل ماموریت‌های عملیات‌های جست‌وجو و نجات دریایی در شش ماهه امسال ١٠١ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ١۶ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در عملیات‌ها ۶١ فروند قایق صیادی و تفریحی، ٢١ فروند شناورهای تجاری ،١۴ فروند لنج و پنج فروند کشتی نفتکش اعلام شرایط اضطرار کردند که از این تعداد یک فروند لنج و یک فروند قایق غرق شدند.

معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: از ١٠١ عملیات دریایی انجام شده ۵٧ مورد خدمات پزشکی به دریانوردان در پهنه آبراه‌های استان از سوی مرکز جستجو و نجات دریایی( MRCc ) ارایه شده است.

در گستره آبی استان هرمزگان که خلیج فارس و دریای عمان را در دل خود جای داده علاوه بر هشت فروند شناور ناجی ۳۶ ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی و با شناورهای صیادی و تجار منطقه) به صورت شبانه‌روزی در امر جست‌وجو و نجات دریایی فعالیت می‌کنند.