نوروزی: خانه دوستدار کودک اصفهان الگوی اقدام برای کودکان در راستای شهر دوستدار کودک است

همزمان با عید سعید قربان کلنگ آغاز ۲۵ پروژه در منطقه ۲ شهر اصفهان از جمله خانه دوستدار کودک با حضور شهردار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر و دیگر اعضای شورا و مدیران شهری به زمین زده شد.

نوروزی: خانه دوستدار کودک اصفهان الگوی اقدام برای کودکان در راستای شهر دوستدار کودک است

همزمان با عید سعید قربان کلنگ آغاز ۲۵ پروژه در منطقه ۲ شهر اصفهان از جمله خانه دوستدار کودک با حضور شهردار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر و دیگر اعضای شورا و مدیران شهری به زمین زده شد.

 

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در مراسم آغاز عملیات عمرانی خانه دوستدار کودک در منطقه دو شهر اصفهان با تبریک عید قربان و گرامیداشت روز عرفه اظهار کرد: امروز در منطقه ای حضور داریم که سرشار از خیر و برکت است و دارای مردمی بسیار شریف و نجیب است؛ این سخن گزاف نیست و سابقه تاریخی مردم منطقه و محلات آن در بحران های تاریخی کشور در ۴۲ سال گذشته و هشت سال جنگ، به خوبی نشان از این نجابت و شرافت دارد.

شهردار اصفهان افزود: تعداد ایثارگران و شهیدان این منطقه نسبت به آمار جمعیتی آن بسیار قابل توجه است از همین رو مردم منطقه ۲ استحقاق خدمت بسیار دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز دیگر بر پیشانی منطقه دو در بودجه بندی شهرداری مهر محرومیت نیست، اظهار کرد: امروز کلنگ ساخت خانه دوستدار کودک با ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای سازه آن به زمین زده می شود و در آینده هم برای استفاده از این مکان باید ۴۰ میلیارد تومان هزینه شود.

نوروزی افزود: با توجه به اعطای نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف به شهرداری اصفهان، در منطقه ۲ خانه دوستدار کودک با بهترین موقعیت ساخته می شود تا به همه نشان دهیم در شهر دوستدار کودک، محل بازی و تفریح کودکان چگونه است و همان گونه که اعضای یونیسف از محل های دوستدار کودک اصفهان بازدید کرده اند، اینجا هم به محل بازدید سازمان های بین المللی و ملی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: این مکان در آینده شاهد حضور افراد مهمی خواهد بود، هرچند این خانه برای کودکان ساخته می شود اما الگوی تمام مسئولانی است که می خواهند برای کودکان اقدامی انجام دهند.

شهردار اصفهان ادامه داد: شهر اصفهان با ساخت این خانه، الگویی ایجاد می کند تا همه بدانند کودک ارزشمند است.

وی با بیان اینکه هرچند حجم عملیات عمرانی در سال های اخیر در منطقه دو اندک بوده است اما از نظر ارزش کار بزرگی در منطقه صورت گرفته است، گفت: احداث کلکتور، تصفیه خانه و تامین آب برای فضای سبز منطقه و مناطق همجوار و نیز ایجاد فضای سبز ۵۰ هکتاری در منطقه دو بسیار ارزشمند است.

*افزایش بودجه سالانه منطقه ۲

همچنین در ادامه این مراسم، علیرضا نصر اصفهانی با تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار کرد: شهرداری اصفهان به دلیل تعدد برنامه ها و طرح های در دست افتتاح و کلنگ زنی، افتتاحیه هایی را در امتداد برنامه هر یکشنبه یک افتتاح در طول روزهای هفته تحت عنوان “عید تا عید” برگزار می کند.

وی ادامه داد: در همین راستا در منطقه ۲ حدود ۶۳ میلیارد تومان پروژه آغاز و بهره برداری می شود و مناطق دیگر شهری هم یکی پس از دیگری مسیر توسعه و تعالی را طی می کنند تا در آینده منطقه محرومی نداشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: برای افزایش بودجه سالانه منطقه دو تلاش های زیادی صورت گرفته است و در بودجه ۱۴۰۰ هم اقدام به افزایش بودجه منطقه کردیم.

وی بیان کرد: امیدواریم با این تغییر رویکرد شاهد جهش در منطقه دو باشیم، مردمی اصیل و نجیب در این منطقه زندگی می کنند که شایسته این تلاش ها هستند و لازم است حداقل ها را برای زیست بهتر در منطقه فراهم کنیم.

نصر اصفهانی اظهار کرد: سال گذشته احداث خانه دوستدار کودک به دلیل مشکلات برای آزادسازی تا امسال به تعویق افتاد اما امروز به عنوان اولین خانه دوستدار کودک ساخته می شود.

*خانه دوستدار کودک در راستای تکامل کودکان است

در ادامه، شیرین طغیانی اظهار کرد: امروزه کودکان دچار معضلاتی شده اند به طوریکه دیگر کودکان کودکی نمی کنند و تحت شرایط سخت آموزش قرار دارند که در این مسیر به جای رفاقت با هم رقابت می کنند.

وی افزود: فلسفه شهر دوستدار کودک توجه به کودکان است و برای کودکی کردن نیازی به فراهم کردن تجهیزات زیاد هم نیست.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: ساخت خانه دوستدار کودک در راستای تکامل و تقویت کودکان و در راستای سیاست های شهر دوستدار کودک است.

*خانه دوستدار کودک مصداق عدالت فضایی است

همچنین، فریده روشن تصریح کرد: تشکیل شورای مشورتی کودکان و نوجوانان جزو حق و حقوق کودکان بود که در شهرداری تامین شد و اکنون طی فراخوان های عمومی، ۳۱ نفر از کودکان شهر در این شورا عضو هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر افزود: عدالت فضایی حکم می کرد در کنار ساخت خانه کودک در منطقه ۵ خانه دوستدار کودک در منطقه ۲ هم ساخته شود.

* کلنگ زنی همزمان ۲۵ پروژه با ارزش ۶۳۰ میلیارد ریال در منطقه ۲

در ادامه مراسم، کاووس حقانی، مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان اظهار کرد: بعد از برگزاری کنفرانس ملی شهر دوستدار کودک در سال ۹۷، شهر اصفهان به عنوان سومین شهر دوستدار کودک در غرب آسیا انتخاب شد، در همن راستا پیگیری ها برای ساخت مجموعه ای متناسب با این عنوان در شهر اصفهان آغاز شد که با جانمایی مناسب، منطقه ۲ برای این منظور در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: با ساخت فرهنگسرای رسالت و خانه دوستدار کودک در مجموع چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع به فضاهای فرهنگی و ورزشی منطقه افزوده می شود.

مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این مجموعه در دو طبقه با هزینه ۱۲۰ میلیارد ریال ساخته می شود، گفت: زیربنای خانه دوستدار کودک چهار هزار و ۱۵۰ مترمربع است.

وی با اشاره به دیگر طرح های منطقه اظهار کرد: همچنین امروز به صورت همزمان کلنگ زنی ۲۵ پروژه با ارزش ۶۳۰ میلیارد ریال در منطقه آغاز می شود.

حقانی افزود: به علت کمبود آب، استفاده از آب خاکستری در دستور کار منطقه قرار گرفت تا برای آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین مخزن آبی به حجم ۴۵۰۰ مترمکعب در این زمینه احداث شد.

وی تصریح کرد: برای توسعه فضای سبز منطقه احداث ۵٫۵ کیلومتر خط انتقال پساب و ایجاد فضای سبز ۵۲ هکتاری بختیار دشت در دست اقدام است.

گفتنی است، همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان، عملیات اجرایی “خانه دوستدار کودک”، احداث مجموعه فرهنگی شهرک رسالت و بوستان بختیاردشت و دیگر پروژه های عمرانی، خدماتی و فرهنگی با هزینه ‌ای بالغ بر ۶٣٠ میلیارد ریال با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان آغاز شد.

کد محتوا ۳۶۳۳۲

برچسب ها