هشدار سیلابی شدن رودخانه‌های شرقی هرمزگان

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجتبی حمزه‌نژاد کارشناس هواشناسی هرمزگان ظهر امروز با اشاره به نفوذ سامانه بارشی از جنوب شرق کشور، اظهار کرد: نقشه‌ها و مدل‌های جدید هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان است که میزان و شدت فعالیت آن در طول روز در […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجتبی حمزه‌نژاد کارشناس هواشناسی هرمزگان ظهر امروز با اشاره به نفوذ سامانه بارشی از جنوب شرق کشور، اظهار کرد: نقشه‌ها و مدل‌های جدید هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان است که میزان و شدت فعالیت آن در طول روز در نقاط مختلف هرمزگان متفاوت خواهد بود.

وی با اشاره به این نکته که رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست، بیان کرد: با توجه به رگباری بودن بارش طی ساعات آینده امروز، وقوع تگرگ و تند باد لحظه‌ای نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: با توجه به تاثیر سامانه بارشی در مناطق دریایی تنگه‌ی هرمز و وقوع تند باد لحظه‌ای همراه با رعد وبرق بویژه در محدوده جزایر قشم، هرمز، لارک و هنگام دریا نسبتا مواج و شرایط ترددهای دریایی در محدوده تنگه‌ی هرمز ایمن نخواهد بود، همچنین در جزایر غربی استان از جمله جزایر کیش و لاوان بویژه از ساعات ظهر وزش باد نسبتا شدید شمال غربی سبب مواج شدن خلیج فارس خواهد شد.

حمزه نژاد افزود: توصیه می‌شود با توجه به ناپایداری‌های جوی و دریایی تمهیدات لازم صورت گیرد و از تردد شناورهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری در بنادر مرکزی و غربی صورت گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان بارندگی در قشم را به صورت رگبار و پراکنده اعلام کرد و افزود: در این مدت دریای عمان و حوزه تنگه هرمز نیز مواج خواهد بود.

وی گفت: همچنین با توجه به احتمال سیلابی شدن موقت رودخانه‌های فصلی در شرق استان از تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود.

حمزه نژاد با ذکر این نکته که ناپایداری های جوی و دریایی استان تا روز دوشنبه ۱۵ آبان ماه تداوم خواهد داشت، مطرح کرد: از لحاظ دمایی طی امروز و فردا در برخی نقاط کاهش ۱ تا ۲ درجه‌ای دما مورد انتظار است.