همیاری شهرداری مشهد برای فضای سبز خانگی

با افتتاح گلخانه آموزشی مرکز مشاوره امداد گیاه بوستان وفا مشهد، شهروندان از مشاوره تخصصی نگهداری گل وگیاه بهره مند می‌شوند به گزارش شهرآرانیوز؛ با افتتاح گلخانه آموزشی مرکز مشاوره امداد گیاه بوستان وفا، مدیریت شهری با هدف توسعه فضای سبز خانگی، قرار است ضمن ارائه مشاوره در زمینه نگهداری گل وگیاه خانگی به شهروندان، امکانات ویژه‌ای برای توسعه فضای […]

با افتتاح گلخانه آموزشی مرکز مشاوره امداد گیاه بوستان وفا مشهد، شهروندان از مشاوره تخصصی نگهداری گل وگیاه بهره مند می‌شوند

به گزارش شهرآرانیوز؛ با افتتاح گلخانه آموزشی مرکز مشاوره امداد گیاه بوستان وفا، مدیریت شهری با هدف توسعه فضای سبز خانگی، قرار است ضمن ارائه مشاوره در زمینه نگهداری گل وگیاه خانگی به شهروندان، امکانات ویژه‌ای برای توسعه فضای سبز خانگی تدارک ببیند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد در آیین افتتاحیه این گلخانه گفت: نگهداری گل وگیاه در منزل، یکی از مسائلی است که شهروندان در سال‌های گذشته با آن روبه رو بودند و هیچ مرکز مشخص و باصلاحیتی برای پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات آنان وجود نداشت تا اطلاعات دقیق و کارشناسی را در اختیار آنان قرار دهد.

حسین مختاری اظهار کرد: در فاز اول ۵ مرکز در ۵ نقطه شهر افتتاح خواهد شد که این مرکز اولین بخش آن است و برای ساخت آن ۲.۵ میلیارد تومان هزینه شده است. مساحت مجموعه ۴۵۰متر و زیربنای آن ۲۵۰متر است.
وی ادامه داد: گلخانه آموزشی، محل نگهداری موقت گل وگیاه شهروندان، دمنوشکده‌ای برای استراحت مراجعان، آموزش کاشت بذر سبزیجات، مشاوره گیاه پزشکی، ساخت باغچه شیشه‌ای و کلاس‌های پرورش قارچ خوراکی از نمونه خدماتی است که به شهروندان داده می‌شود.

نامهربانی فضای شهر با خانم‌ها به نفع جامعه نیست

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: مادران سرزندگی، شادابی و نشاط دارند و این امر را به فرزندانشان نیز انتقال می‌دهند. آنان همان گونه که دلشان برای فرزندانشان می‌تپد، گل‌ها را نیز دوست دارند و به آن‌ها رسیدگی می‌کنند.

فاطمه سلیمی دوره ششم مدیریت شهری را اولین دوره‌ای معرفی کرد که گامی عملی برای آسایش بانوان برداشته است و تأکید کرد: بیشترین استفاده از بوستان‌ها مربوط به خانم‌ها و فرزندانشان است. به همین علت بیشترین درخواست آنان نیز ایجاد فضایی اختصاصی است.

شهردار منطقه ۹ نیز در این مراسم گفت: سرانه فضای سبز منطقه ۹ خوب است و قصد داریم با استفاده از رویکرد جدید مدیریت شهری، این سرانه را ارتقا دهیم.

سعید حسینقلی زاده مقدم این رویکرد را باعث استقبال شهروندان و بخش خصوصی دانست و ادامه داد: گزارش استقبال از این مرکز ۶ ماه دیگر منتشر خواهد شد و من اطمینان دارم آن قدر موفق خواهد بود که این پروژه را در مناطق دیگر شهر نیز راه اندازی کنیم.

منبع خبر