هنرمندان بین مسوولان و هنر آشتی ایجاد کنند/ تئاتر می‌تواند مبلغ خوبی برای فرهنگ ما باشد

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: تئاتر می‌تواند مبلغ خوبی برای فرهنگ ما باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کاظم نظری امروز در نشست صمیمی با هنرمندان پیشکسوت تئاتر در تبریز به جایگاه برجسته آذربایجان‌شرقی و تبریز در عرصه هنر تئاتر اشاره کرد و  اظهار کرد: تبریز در طول سال‌ها همواره جایگاه خاص و شایسته‌ای در عرصه تئاتر داشته و برگزاری جشنواره‌هایی با اهمیت و قوی در این استان زبانزد بوده است.

وی افزود: تئاتر تبریز همواره مورد تقدیر بوده و هست و هنرمندان برجسته‌ای در این حوزه در تبریز پرورش یافته و در تئاتر کشور جایگاه و نقش تاثیرگذاری داشته‌اند.

نظری، توسعه و بالندگی تئاتر کشور را در گرو توسعه تئاتر در استانها و شهرستان‌ها دانست و گفت: هنر تئاتر زمانی می‌تواند در کشور به جایگاه واقعی خود دست یابد که تئاتر شهرستان‌ها جدی گرفته شده و تقویت شود.

وی همچنین از هنرمندان خواست بین مسوولان و هنر آشتی ایجاد کنند و یادآور شد: همراهی مسکولان با هنرمندان موجب تعالی بیش از پیش هنر خواهد شد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تئاتر را مبلغ خوبی برای فرهنگ برشمرد و تصریح کرد: تئاتر هنری فاخر است و می‌تواند در دیپلماسی فرهنگی نیز نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

وی در این دیدار از هنرمندان پیشکسوت تئاتر استان تجلیل کرد.

گزارش فارس حاکی است،  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز جهانی تئاتر به استان آذربایجان‌شرقی سفر کرده و با چند تن از هنرمندان پیشکسوت تئاتر استان دیدار و از مجموعه تئاتر شهر تبریز و تالار مرکزی این شهر بازدید نموده همچنین   دیروز با حضور در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز به تماشای تئاتر “کوراوغلو” نشست.

حضور در هفتمین جشنواره سراسری تئاتر ارس از دیگر برنامه‌های سفر مدیرکل هنرهای نمایشی به استان است.

انتهای پیام/س


منبع خبر : خبرگزاری فارس