وارد شدن آسیب جدی به چراغ‌های راهنمایی تقاطع‌ها با قطعی‌های مکرر برق/تعویض چراغ‌های معیوب در کمترین زمان

شهرداران آنلاین/به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، قاسم طالبی با اشاره به آسیب‌دیدگی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تقاطع‌ها در سطح شهر به‌واسطه قطعی برق، از اصلاح، تعمیر و تعویض این چراغ‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن خبر داد. سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ابراز کرد: با توجه به حجم گسترده […]

شهرداران آنلاین/به گزارش واحد خبر سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، قاسم طالبی با اشاره به آسیب‌دیدگی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تقاطع‌ها در سطح شهر به‌واسطه قطعی برق، از اصلاح، تعمیر و تعویض این چراغ‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن خبر داد.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ابراز کرد: با توجه به حجم گسترده خاموشی‌ها، بسیاری از چراغ‌های ترافیکی و راهنمایی از مدار خارج و برخی از آن‌ها دچار آسیب و سوختگی شدند که با حضور عوامل فنی و اجرایی و همچنین به‌کارگیری حداکثر توان عملیاتی سازمان، تلاش کردیم در حداقل زمان ممکن نسبت به رفع آسیب‌دیدگی‌ها و برگشت چراغ‌ها به مدار اقدام نماییم.

طالبی در خصوص پیش‌بینی منبع تغذیه بدون وقفه (یو پی اس) برای تقاطع‌ها افزود: این موضوع در مجموعه مصوبات شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به‌عنوان یک نهاد بالادستی که بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مسئول اتخاذ تصمیمات راهبردی در خصوص تمامی امور مربوط به حمل‌ونقل درون‌شهری کشور است توصیه‌شده ولی بر عهده شهرداری گذاشته نشده است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته اقدامات کارشناسی و شناسایی تقاطع‌های پرتردد سطح شهر قم انجام‌شده ولی به دلایلی از جمله عدم پرداخت سهم شهرداری از جرائم و تخلفات رانندگی توسط دولت، امکان اجرای آن نبوده و به‌محض دریافت مطالبات مذکور، شهرداری می‌تواند نسبت به تجهیز و نصب منابع تغذیه بدون وقفه اقدام نماید.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم همکاری و هماهنگی سایر نهادها و ارگان‌ها در مواقع قطعی برق را در جهت روان‌سازی و ایمن‌سازی تردد شهری به خصوص در تقاطع‌ها را دارای اهمیت مضاعف عنوان کرد و گفت: با همکاری و همدلی سایر نهادهای مرتبط با حوزه حمل‌ونقل شهری و همچنین شرکت توزیع نیروی برق استان می‌توانیم با کاهش آسیب‌های قطعی برق، خدمات بهتر و ایمن‌تری را به شهروندان ارائه نماییم.