٧۶٣۰ کشاورز هرمزگانی برای دریافت خسارت سیل به بانک‌های عامل معرفی شدند

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان با اشاره به حمایت دولت از کشاورزانی که در سیل به محصولات آنها خسارت وارد شده گفت: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به بانک ‌های عامل معرفی شدند. به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از […]

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان با اشاره به حمایت دولت از کشاورزانی که در سیل به محصولات آنها خسارت وارد شده گفت: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به بانک ‌های عامل معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، جلسه کارگروه بررسی و تصمیم گیری پیرامون پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان هرمزگان به ریاست مدیر کل مدیریت بحران استان هرمزگان برگزار شد.

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در خصوص بارش‌های اخیر و خسارت های ناشی از سیل به کشاورزان ،اظهار داشت: دولت سیزدهم با هدف حمایت از کشاورزان اعتباری بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان در اجرای بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه برای کشاورزانی که در سیل اخیر خسارت دیده اند با تضمین نامه بانک مرکزی ابلاغ کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: تعداد ۷ هزار و ۶۳۰ نفر از کشاورزان خسارت دیده سیل نیز جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به بانک ‌های عامل کشاورزی، ملت، تجارت، مسکن و پست بانک معرفی شدند.حسن زاده به تسهیلات بانکی و ضمانتنامه بانکی اشاره کرد و اظهار داشت: ضمانتنامه این تسهیلات بانکی به صورت زنجیره ای بوده است.

مدیرکل بحران استانداری هرمزگان عنوان کرد: ۳ هزار ۲۴۹ نفر از کشاورزان که در سیل خسارت دیده اند تا کنون موفق به دریافت تسهیلات بانکی شدند. حسن زاده در ادامه گفت: از محل اعتبارات بند (د) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور نیز ۱۹ میلیارد تومان به استان هرمزگان تخصیص داده شده است که تاکنون ۸۰ درصد آن جذب شده و پس از اعلام به سازمان بحران کشور مجددا اعتبار جدید ابلاغ خواهد شد.

وی در پایان بیان داشت: با توجه به اینکه هرمزگان معمولا هر ساله دچار مخاطره طبیعی سیل می‌شود یکی از راهکارهای حمایت و جبران خسارت بیمه محصولات کشاورزی است که توصیه می شود کشاورزان استان در این خصوص اهتمام لازم داشته باشند.