٨کلان طرح تحولی هرمزگان در سازمان برنامه وبودجه کشور بررسی می شود

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی دوستی در جلسه بررسی پروژه‌های پیشران برنامه هفتم، اظهار داشت: در جلسه فوق طرح‌های مختلف پیشران که می‌تواند به تحول در حوزه‌های مختلف منتج شد بررسی شد. وی افزود: با بررسی طرح‌های مختلف در نهایت ٨ کلان طرح انتخاب شد تا توسط سازمان برنامه […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی دوستی در جلسه بررسی پروژه‌های پیشران برنامه هفتم، اظهار داشت: در جلسه فوق طرح‌های مختلف پیشران که می‌تواند به تحول در حوزه‌های مختلف منتج شد بررسی شد.

وی افزود: با بررسی طرح‌های مختلف در نهایت ٨ کلان طرح انتخاب شد تا توسط سازمان برنامه و بودجه استان در سطح ملی مطرح و در جلسه دفاعیه در سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور قرار گرفتن در پیوست قانون پیگیری شود.

استاندار هرمزگان گفت: این طرح‌ها در صورت تصویب در ۵ سال آینده می‌تواند سبب تحول و توسعه متوازن استان در بخش‌های مختلف شود و از سوی دیگر نیز به رونق اقتصادی استان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به ٨ کلان طرح مصوب در این جلسه تصریح کرد: طرح مهار روان آب‌های شرق هرمزگان، ایجاد زیرساخت در حوزه آبزی پروری و محصولات گلخانه ای به ویژه برق رسانی به مزارع پرورش میگو و ۸ هزار هکتاری میناب، زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس شامل ساخت نیروگاه هزار مگاواتی در مرکز جغرافیایی استان به منظور تامین انرژی واحدهای صنعتی جدید بخشی از این کلان طرح‌ها است.

دوستی گفت: ایجاد زیرساخت اولین شهرک صنعتی ساحلی ایران، لایروبی بنادر استان، پل خلیج فارس، آزاد راه بندرعباس به سیرجان و خط ریلی از دیگر طرح‌های مد نظر در بسته پیشنهادی به تهران است.