پروژه تراموای اصفهان منتفی نشده است

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه پروژه تراموای اصفهان منتفی نشده است، گفت: اجرای این طرح را پیگیری جدی کردم و اکنون در شورای عالی ترافیک مراحل قانونی خود را می گذراند.

پروژه تراموای اصفهان منتفی نشده است

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه پروژه تراموای اصفهان منتفی نشده است، گفت: اجرای این طرح را پیگیری جدی کردم و اکنون در شورای عالی ترافیک مراحل قانونی خود را می گذراند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره)، گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق (ع) اظهار کرد: در این هفته استاد اللهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان یکی از مدیران دلسوز و خوش اخلاق که از مدت ها قبل دچار سرطان شده و بر سرطان غلبه کرده بود متاسفانه به علت بیماری کرونا فوت کرد. همچنین خبر فوت مهندس میربد، مدیرکل نوسازی مدارس استان به عنوان مدیری جوان و پیگیر من را متاثر کرد. 

شهردار اصفهان با بیان اینکه انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در این ماه برگزار می شود و شهرداری برای فضاسازی تبلیغات شهری بیش از هشت هزار جایگاه برای نصب تبلیغات آماده کرده، گفت: البته برای ما رعایت مقررات ایمنی هم اهمیت دارد و به مسئولان برگزاری در شعب اعلام می کنیم اگر نیاز پیدا کردند از طریق سازمان آتش نشانی به ما اطلاع دهند تا در مکان های پرتردد اکیپ های خودرویی مستقر و در محل حضور داشته باشند. 

*موقعیت برتر آتش نشانی اصفهان در کشور

وی ادامه داد: برنامه افتتاحیه های هفتگی در روز یکشنبه به سازمان آتش نشانی اختصاص داشت که با این کار این سازمان موقعیت برتری نسبت به آتش نشانی های سراسر کشور پیدا کرده است تا سرعت امدادرسانی و ضریب ایمنی را افزایش دهیم؛ با امکانات و تجهیزات جدیدی که این هفته به این سازمان اضافه شد، تاب آوری شهر بالا رفته و هزینه های شهر پایین می آید و شهر ارزان اداره می شود. 

نوروزی بیان کرد: تاب آوری در مقوله های مختلفی از جمله ساخت و ساز، اجتماعی، فرهنگی و ایمنی اهمیت دارد که یکی از مصادیق اداره ارزان شهر تاب آوری در بخش ایمنی شهر است. 

شهردار اصفهان تصریح کرد: در هفته گذشته ۵۰ دستگاه و تجهیزات را به سازمان آتش نشانی اضافه کردیم چراکه وقتی ایمنی باشد آرامش هم وجود دارد.

وی افزود: افزایش سرعت پروژه ها هم به معنای کاهش هزینه ها و رعایت مقررات در مزایده ها و انضباط مالی به معنای اداره ارزان شهر است.  

وی با بیان اینکه شهرداری اقدام به خرید بیش از ۵۰ دستگاه خودرو امداد سبک و سنگین با هزینه‌ای بالغ بر ٢۰۸۰ میلیارد ریال برای آتش نشانی کرد، گفت: از جمله این دستگاه ها می توان به ۲۰ دستگاه شاسی ایسوزو، ۱۱ دستگاه تویوتا هایلوکس برای امداد و نجات در کوهستان، یک دستگاه اتوبوس فرماندهی سیار در زمان بحران و خرید ۸ دستگاه شاسی اسکانیا و … اشاره کرد. 

*ساماندهی چهارباغ عباسی برای افراد دارای معلولیت با کمک مشاوران 

نوروزی در ادامه گفت: به دعوت خیریه حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان، به همراه مدیران شهری در خط یک مترو حضور پیدا کردیم تا میزان رضایت آنها از مناسب سازی های شهرداری را بررسی کنیم که خوشبختانه این عزیزان از مناسب سازی ها رضایت داشتند. اعلام رضایت مندی از مدیریت شهری نشان از رضایت مردم دارد و هرکسی در این حوزه کاری انجام می دهد وظیفه است. همچنین دو مشاور معلولان در شهرداری برای اجرای مناسب سازی ها و نیز انجام پروژه چهارباغ به ما کمک کردند. 

وی در پاسخ به تماس یک شهروند با اشاره به اینکه سدمعبر مغازه ها در بازارهای قنادها، کفاشان و بازار بزرگ اصفهان که مورد گلایه تعدادی از شهروندان است، گفت: تمام هدف ما این است حقوق شهروندی مردم رعایت شود؛ بازار اصفهان شش کیلومتر مسافت دارد و در بافت تاریخی واقع است، و همه ما همواره با این مسئله روبرو بودیم و هنوز هم این معضل وجود دارد بنابراین باید با هم همکاری کنیم تا دغدغه مردمی کم شود.

نوروزی تصریح کرد: البته در این موضوع فقط شهرداری مسئول نیست بلکه محور، شهرداری است اما همکاری سایر دستگاه ها همچون نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، اتاق اصناف، و انجمن بازار را هم می طلبد.

وی افزود: براساس قانون شهرداری برای رفع سدمعبر اخطار اعلام می کند و البته حقوق شهروندی را همواره در این مسیر مورد توجه قرار داده ایم. 

*ترافیک اتوبوس ها در زیرگذر امام خمینی برطرف می شود

شهردار اصفهان در مورد سوال یکی از شهروندان در مورد عملیات عمرانی در زیرگذر امام خمینی (ره) اظهار کرد: برخلاف گفته ها هیچ ریل گذاری در این مسیر برای احداث تراموا صورت نگرفته است چراکه اینجا فقط برای تراموا در نظر گرفته نشده بود و از سمت دروازه تهران به زیرگذر امام خمینی (ره) مسیر اتوبوس هدایت شونده را نیز لحاظ کردیم. 

وی ادامه داد: ما به دنبال کاهش زمان حمل و نقل هستیم از همین رو در این مسیر ایجاد طرح خط پرش برای کاهش زمان سفر و حذف معطلی اتوبوس ها در ترافیک خیابان را اجرایی کردیم. با انجام این طرح سایر خودروها هم زمان کمتری را در ترافیک سپری خواهند کرد.

نوروزی با بیان اینکه برای توسعه شهر نه تنها هیچ کاری را منتفی نکردیم بلکه کارهای درست را تداوم دادیم و کارهای جدید را آغاز کردیم و به زودی کلنگ زنی طرح های جدید را نیز خواهیم داشت، گفت: این شهر به عنوان شهر جهانی نمی تواند بی آر تی، تراموا و مترو نداشته باشد؛ موضوع تراموا در شورای عالی ترافیک مراحل قانونی خود را می گذراند. 

وی ادامه داد: برای اجرای تراموا گام اول ما این است که از دروازه تهران به دروازه شیراز و بعد به خیابان امام خمینی (ره) و در فاز سوم به میدان شهدا برسیم.  

شهردار اصفهان افزود: اخیرا یکی از مباحث ما با شهردار فلورانس در مورد حمل و نقل عمومی بود و تراموا را به عنوان یک موضوع مهم مورد بررسی قرار دادیم، این طرح هنوز منتفی نشده بلکه اجرای هر پروژه فازبندی می شود، مانند پروژه مترو که فازبندی و اولویت بندی شده است. 

وی در مورد اتصال خیابان عشوریون به کهندژ که مورد سوال یکی از شهروندان منطقه ۹ بود، گفت: امسال اعتبار مورد نیاز برای اتصال این خیابان به خیابان آتشگاه را در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ کردیم و سیاست ما به گونه ای است که اتصال خیابان عشوریون به کهندژ را در بودجه پیش بینی کنیم. همچنین در برنامه ۵ سال آینده اتصال این خیابان ها دیده شده است و ظرف یکی دو سال آینده مشکل ساکنان این خیابان ها حل می شود.

 

کد محتوا ۳۴۱۶۴

برچسب ها