به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سیدمالک حسینی به دنبال برگزاری چهارمین جلسه دبیران پهنه‌های پنج‌گانه شهر تهران در تشریح چگونگی شکل‌گیری “پویش مهربانی” گفت: این پویش به صورت رسمی، از سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) آغاز شد و در مناسبت‌های مختلف نظیر محرم و آغاز سال تحصیلی هم تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: این پویش ابتدا با رویکرد ترویج فرهنگ ازدواج آسان و کمک به تامین اقلام اولیه زندگی زوج‌های جوان شکل گرفت اما با استقبال و مشارکت شهروندان و همچنین همکاری “مجمع خیرین” مواجه شد و در نهایت با تاکید مجامع ۲۲ گانه خیرین شهر تهران مقرر شد در مناسبت‌های دیگر نیز این پویش فعالانه نقش آفرینی کند.

حسینی در خصوص “مجمع خیرین” اظهارکرد: این مجمع در سه کارگروه اصلی “رفاهی و حمایتی”، “آموزشی و فرهنگی” و “توانمندسازی و کارآفرینی” شکل گرفت و پویش مهربانی به عنوان رویدادی عملیاتی و میدانی راه اندازی شد تا به وسیله آن زمینه توانمندسازی شهروندان کم برخوردار بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی اقدامات این کارگروه‌ها را برای توانمندسازی و رفع نیازهای محصلان هم موثر دانست و گفت: امیدوارم در قالب “پویش مهربانی” و با کمک “مجمع خیرین مناطق ۲۲ گانه”، بتوانیم قدمی در کاهش آلام اقشار کم برخوردار و نیازمند جامعه برداریم.