پیام تسلیت عطا ناوکی به مناسبت شهادت حضرت علی(ع)

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با صدور پیامی سالروز شهادت سرسلسله شجره طیبه امامت حضرت امام علی(ع) را تسلیت گفت.

پیام تسلیت عطا ناوکی به مناسبت شهادت حضرت علی(ع)

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با صدور پیامی سالروز شهادت سرسلسله شجره طیبه امامت حضرت امام علی(ع) را تسلیت گفت

 

به گزارش  خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از ایثار واحد هرمزگان، متن پیام ناوکی به این شرح است:

بسمه تعالی

بیست و یکم ماه مبارک رمضان سالروز شهادت مظهر صلابت، تجسم عینی عدالت و سرسلسله شجره طیبه امامت حضرت علی (ع)است. آن امام همامی که شهید محراب خانه معبود است و ذکر نام بزرگش حرمتی برای توسل و استعانت از خداوند متعال شده و روایت بخشندگی اش ، روزنه امید سائلان و درد مندان گشته است.

 

شخصیت حضرت علی علیه السلام آمیزه ای از والاترین فضایل اخلاقی همچون عدالت، عشق و محبّت به خدا و مردم، صبر و حلم، مروّت، سلحشوری، علم سرشار، مدیریت و … است که این ترکیب شخصیتی، بسیار فراتر از ظرفیت انسان های معمولی است .چنانکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: «شخصیت امیرالمؤمنین (علیه‌الصّلاهوالسّلام) ترکیبی از عناصری است که هرکدام به تنهایی یک انسان عالی‌مقام را اگر بخواهد به اوج آن برسد، به زانو در می آورد…»

با داشتن چنین الگویی در بین مسلمانان و جامعه شیعی شهادت و ایثارگری جایگاه ویژه ای یافته است و وجود فرهنگ ایثار و شهادت در بین ملت شریف ایران در دوره های مختلف تاریخی همچون پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و… اقتدار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در پی داشته است. همانگونه که امروزه عشق به ائمه اطهار (ع) و ایمان و اعتقاد معنوی در جامعه ما باعث ایثار شهدای مدافع حرم شده است.

شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) را به پیشگاه حضرت ولی عصر امام زمان (عج)، ملت شریف ایران به ویژه جامعه ایثارگری تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.