چهار هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی بافت فرسوده هرمزگان سنددار شد

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، عباس کمالی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از بافت‌های شهری شهر بندرعباس افزود: از اجرای قانون صدور سند تاکنون، بیش از پنج هزار و ۷۰۰ پرونده در هرمزگان تشکیل شده است که چهار هزار و ۶۶۰ پرونده به بافت فرسوده اختصاص دارد. وی بیان کرد: […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، عباس کمالی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از بافت‌های شهری شهر بندرعباس افزود: از اجرای قانون صدور سند تاکنون، بیش از پنج هزار و ۷۰۰ پرونده در هرمزگان تشکیل شده است که چهار هزار و ۶۶۰ پرونده به بافت فرسوده اختصاص دارد.

وی بیان کرد: در شهر بندرعباس که دارای بیشترین بافت فرسوده شهری است، ۲ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده تشکیل و برای همه این واحدها سند نیز صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان اظهار کرد: براساس مصوباتی که قبل از سال ۹۴ اجرا شده است، تا ۲۰۰ متر به نرخ منطقه‌ای و مازاد بر آن براساس بررسی کارشناسان ارزیابی و اسناد آن‌ها صادر می‌شود.

کمالی اظهار کرد: براساس بند (ک) تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۱ که در سال ۱۴۰۲ نیز تمدید شد، تنها تا پایان سال ساکنان بافت فرسوده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و اداره‌های راه و شهرسازی، برای صدور سند مراجعه کنند و امکان تمدید این مصوبه در سال ۱۴۰۳ وجود ندارد.

۱۱ شهر استان هرمزگان دارای بافت فرسوده شهری با ۲ هزار و ۳۹۱ هکتار است که شهر بندرعباس از این نظر بیشترین سهم را دارد و سکونتگاه‌های غیررسمی آن ۴۳ درصد است.