کاشت نهال هدیه زندگی به زمین است/آغاز کاشت یکصد هزار درخت در روز درختکاری

همزمان با ۱۵ اسفندماه و روز درختکاری ، با حضور استاندار هرمزگان در دانشگاه هرمزگان پویش،کاشت یکصد هزار اصله نهال در سطح استان هرمزگان آغاز شد. به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان صبح امروز در حاشیه آیین کاشت نهال در دانشگاه هرمزگان گفت: […]

همزمان با ۱۵ اسفندماه و روز درختکاری ، با حضور استاندار هرمزگان در دانشگاه هرمزگان پویش،کاشت یکصد هزار اصله نهال در سطح استان هرمزگان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان صبح امروز در حاشیه آیین کاشت نهال در دانشگاه هرمزگان گفت: در طرح یک میلیارد درخت سالانه باید ۲۵۰ میلیون درخت کاشت شود و سهم استان هرمزگان نیز کاشت ۶٫۵ میلیون نهال در سال است.

وی با اشاره به اهمیت دوچندان درختکاری در هرمزگان افزود:کاشت نهال هدیه زندگی به زمین و مردم است در همین راستا سهم سالانه استان در نهال تولید انجام و بخشی نیز کاشته شد امسال هم باید این میزان تولید و کاشته شود.

استاندار هرمزگان در رابطه با نحوه آبیاری درختان کشت شده در سطح استان گفت: بخشی از نهال ها نوع درخت حرا ویژه کاشت در دریا هستند و آبیاری نیاز ندارند و بخشی از درختان نیز بومی و مبتنی بر اقلیم هستند که با همین بارش‌های محدود سالانه آب مورد نیاز خود را تامین می کنند برای نهال درختان مثمری که کاشته می‌شود نیز آب تامین می‌شود و در این زمینه هم مشکلی وجود ندارد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: در دانشگاه هرمزگان هم در روز درختکاری یک باغ از درختان مثمر و غیرمثمر ایجاد می‌شود که فضای خوبی را برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد خواهد کرد.

گفتنی است همزمان با ۱۵ اسفندماه و روز درختکاری، با حضور استاندار هرمزگان در دانشگاه هرمزگان پویش کاشت یکصد هزار اصله نهال در سطح استان هرمزگان آغاز شد.