۳فروند اسکله گردشگری در سفر رئیس جمهور به هرمزگان افتتاح می شود

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی سالاری در راستای ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری بنادر غرب استان در دستور کار قرار گرفت که با اتمام و نصب ۲ فروند از این اسکله‌ها، ۸۰ درصد پیشرفت حاصل شده است. […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی سالاری در راستای ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری بنادر غرب استان در دستور کار قرار گرفت که با اتمام و نصب ۲ فروند از این اسکله‌ها، ۸۰ درصد پیشرفت حاصل شده است.

وی ادامه داد: این طرح با اعتباری افزون بر ۴۵۰ میلیارد ریال در دور دوم سفر رییس جمهور به استان هرمزگان به‌طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان؛ جنس بدنه این اسکله‌ها از فولاد دریایی بوده و تمام مراحل طراحی و ساخت نیز توسط متخصصان داخلی در مدت یک سال طراحی و ساخته شده است.

سالاری افزود: با اتمام و نصب اسکله‌های گردشگری بنادر کنگ و لنگه و اجرای فوندانسیون اسکله گردشگری بندر مقام این طرح ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خاطرنشان کرد: با نصب کامل اسکله شناور گردشگری بندر مقام تا اواخر آبان ماه جاری، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری به‌طور ۱۰۰ درصد آماده بهره‌برداری خواهد بود.

به گفته وی؛ انجام این طرح‌ها می‌تواند گام موثری در توسعه گردشگری دریایی، اقتصاد دریا محور و ایجاد اشتغال پایدار ساحل نشینان این منطقه ایجاد شود.