۴۳ نقطه شیراز همزمان با شامگاه پیروزی انقلاب نورافشانی می‌شود

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: در شب ۲۲ بهمن و به مناسبت جشن پیروزی انقلاب اسلامی در ۴۳ نقطه این کلانشهر نورافشانی می‌شود. مصطفی مشفقیان سه شنبه با اشاره به افزایش دو برابری نقاط نورافشانی نسبت به سال های گذشته، افزود: شهروندان هنگامی که ساعت ۲۱ به پشت‌بام […]

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: در شب ۲۲ بهمن و به مناسبت جشن پیروزی انقلاب اسلامی در ۴۳ نقطه این کلانشهر نورافشانی می‌شود.

مصطفی مشفقیان سه شنبه با اشاره به افزایش دو برابری نقاط نورافشانی نسبت به سال های گذشته، افزود: شهروندان هنگامی که ساعت ۲۱ به پشت‌بام ها می روند و ندای الله اکبر سر می دهند، می توانند در هر گوشه شهر به ویژه نقاط حاشیه ای و کمتر برخوردار این نورافشانی ها را مشاهده و شعف پیروزی انقلاب را احساس کنند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در ایام الله دهه مبارک گفت: اجرای برنامه ویدئومپینگ بر دیواره ارگ کریمخان تا شب ۲۲ بهمن از ساعت ۱۹ تا ۲۰ و برگزاری جنگ شادی پیروزی انقلاب در ۲۰ نقطه از محلات به ویژه مناطق حاشیه ای تحت عنوان سفیر آفتاب از جمله برنامه های این دهه است.

معاون شهردار شیراز تعریف مسیر گردشگری انقلاب در شیراز برای نخستین بار را از دیگر برنامه های دهه مبارک فجر اعلام کرد و ادامه داد: برگزاری دوره های تاریخ شفاهی پیشکسوتان انقلاب در قالب تورهای گردشگری در این برنامه انجام شد و مبارزان این عرصه به بیان خاطرات خود در نقاط و مسیرهای مشخص شده پرداختند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد:، در فرهنگسراها نیز مسابقات کتابخوانی در سنین مختلف به صورت محله ای برگزار شد.

وی با اشاره به فضاسازی های انجام شده در دهه مبارک فجر نیز افزود: علاوه بر اهتزاز ۶ پرچم بزرگ جمهوری اسلامی در نقاط مختلف، استفاده از ۱۲ هزار پرچم در ابعاد مختلف، ۶۰ هزار متر ریسه، هزار متر پرچم عرضی و پنج هزار متر بنر اقدام به آذین بندی شهر کردیم.

معاون شهردار شیراز بیان کرد: این پرچم ها و بنرها علاوه بر نصب در میدان ها ، خیابانها، تقاطعات و … روی ۳۰ پل هوایی، ۷۰ استند، ۱۰ بیلبورد، ۹۵ دائم و موقت سازه تبلیغاتی موقت نصب شده است.

مشفقیان افزود: شهروندان می توانند تا ۲۱ بهمن ماه از نمایشگاه هنربانو به مناسبت دهه مبارک فجر و جشن ملی ۱۴۰۰ نمایشگاه که در آن صنایع دستی و مشاغل خانگی ارائه می شود، در پارک بعثت و باغ جنت از ساعت ۹ الی ۱۹ بازدید کنند.

وی درخصوص مسابقات ورزشی شهرداری شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر گفت: المپیاد ورزشی جام پرچم در ۲۶ رشته ورزشی برای نوجوان برگزار شد و همچنین در ادامه این بازی ها مسابقات پارالمپیاد ورزشی ویژه معلولین و جانبازان در ۱۶رشته ورزشی در حال برگزاری است.

معاون شهردار شیراز اضافه کرد: مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر، جشنواره فرهنگی ورزشی طلاب و روحانیون، جشنواره مادر و دختر، پیاده روی، مسابقات ورزشی بسیج خواهران شهرداری شیراز، جشنواره فرهنگی ورزشی در مناطق مختلف، برنامه دوچرخه سواری، مسابقه فوتسال محلات ،مسابقات مینی فوتبال، مسابقات شمشیربازی در پارک بعثت، مسابقه پله نوردی در تپه نورالشهدا از جمله دیگر رویدادهای ورزشی بود که به مناسبت دهه مبارک فجر به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در حال برگزاری است.

منبع خبر