۷۹ سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌های هرمزگان فعال است

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان، محمد خزایی با اشاره به اینکه ۲۳ سامانه دوربین نظارتی نیز در جاده‌های هرمزگان نصب شده است، بیان کرد: ۲ سامانه توزین در حال حرکت با قابلیت ثبت تخلفات سرعت و اضافه بار در […]

به گزارش خبرگزاری بلدیه آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان، محمد خزایی با اشاره به اینکه ۲۳ سامانه دوربین نظارتی نیز در جاده‌های هرمزگان نصب شده است، بیان کرد: ۲ سامانه توزین در حال حرکت با قابلیت ثبت تخلفات سرعت و اضافه بار در محورهای میناب به بندرعباس محدوده پلیس‌راه باغو و یک سامانه نیز در محور بندرعباس به حاجی‌آباد محدوده پلیس راه گهکم در حال حاضر فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: نصب و راه‌اندازی تعداد ۱۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محور بندرلنگه به پارسیان، یک سامانه توزین در حال حرکت در محور بندرعباس به حاجی آّباد و ۲۳ سامانه دوربین نظارتی در محورهای استان هرمزگان نیز با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال در دستور کار است.

این مسوول از نصب ۱۱ سامانه دوربین نظارتی جدید در محورهای استان هرمزگان طی هفت‌ماهه امسال خبر داد و گفت: به‌منظور افزایش پوشش تصویری محورهای شریانی استان دوربین‌های نظارت تصویری و عکس‌برداری ثابت در حال مطالعه است.

خزایی، رصد وضعیت ترافیک، تحلیل سرعت و تحلیل‌های زمان اوج ترافیک را از ویژگی‌های سامانه تردد شمار در محورهای ورودی و خروجی استان عنوان کرد.

استان هرمزگان در مجموع دارای ۳۴ کیلومتر آزاد راه، ۷۷۷ کیلومتر بزرگراه، ۶۲۳ کیلومتر راه اصلی و سه هزار و ۲۰۲ کیلومتر نیز راه شریانی و فرعی و ۹ هزار و ۹۳۸ کیلومتر راه روستایی است.