۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان کار عمرانی تقدیم مردم اصفهان شد

در یکصد و پنجمین برنامه افتتاحیه‌ های شهرداری اصفهان، ایستگاه آتش نشانی شهید خداداد امینی و بوستان ‌های شهدای فردوان، پاکبان، گندم و مینا در منطقه هشت به ارزش ۲۰۳ میلیارد تومان به بهره ‌برداری رسید.

3 هزار و 200 میلیارد تومان کار عمرانی تقدیم مردم اصفهان شد

در یکصد و پنجمین برنامه افتتاحیه‌ های شهرداری اصفهان، ایستگاه آتش نشانی شهید خداداد امینی و بوستان ‌های شهدای فردوان، پاکبان، گندم و مینا در منطقه هشت به ارزش ۲۰۳ میلیارد تومان به بهره ‌برداری رسید.

به گزارش اداره  ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، پروژه ایستگاه آتش‌نشانی شهید خداداد امینی به جهت تراکم جمعیتی زیاد خانه اصفهان، بهرام آباد، مارچین و بخش‌هایی از منطقه ۱۲ یکی از پروژه‌های مهم و کلیدی شمال شهر اصفهان است.

ایستگاه آتش‌نشانی شهید خداداد امینی در زمینی به مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ مترمربع شامل شش آشیانه احداث شده است.

همچنین در منطقه هشت، چهار پارک محلی جمعاً به مساحت ۲۰ هزار مترمربع افتتاح شد؛ پارک محلی شهدای فردوان در محله فردوان به مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع، پارک مینا در حاشیه اتوبان ردانی‌پور، پارک محله پرتمان با مساحت سه هزار مترمربع که به نام «پارک پاکبان» نامگذاری شده و پارک گندم در محله شمس آباد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

همچنین عملیات اجرایی زمین روباز ورزشی اصفهان ویلا، سالن سرپوشیده ورزش های رزمی شهدای شمس آباد، احداث منبع ذخیره آب چشمه کساره و پیاده روسازی گذر اصلی منطقه به متراژ ۴۴ هزار متر مربع و … آغاز شد.

*بیش از ۷۰ درصد منابع مالی پروژه های منطقه ۸ تامین شده است

مدیر منطقه ۸ شهرداری در این آیین اظهار کرد: در بدو ورود به منطقه هشت با اتفاقات ناگوار اعتراضات سال ۹۸ و سپس شیوع ویروس کرونا روبرو شدیم که شرایط را سخت ‌تر کرد اما با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم ‌ها تمامی پروژه ‌ها با تامین اعتبار سه برابری به سرانجام رسید.

محمد کیهانی با بیان اینکه خوشه چین زحمات همکارانم در منطقه هستم، ادامه داد: بسیاری از پروژه ها بیش از یک دهه بود که در صف تکمیل بوده است، این پروژه ها ماه ‌ها پیش تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گرفته و امروز به صورت رسمی افتتاح شده است.

کیهانی خاطرنشان کرد: تمامی اعتبارات مالی پروژه‌ هایی که امروز در منطقه هشت کلنگ زنی شد در خزانه این منطقه وجود دارد. در واقع بیش از ۷۰ درصد منابع مالی آن پیش بینی شده است و جای هیچ نگرانی برای اجرای پروژه‌ ها نیست.

*برنامه اصفهان ۱۴۰۵ راهکاری برای باز کردن گره های کور شهر

قدرت اله نوروزی در آیین بهره برداری از پروژه‌ های عمرانی، خدماتی، ورزشی و فرهنگی منطقه ۸ شهرداری اصفهان، اظهار کرد: مدیریت چهارساله گذشته همواره از ساحل آرامش دوری کرد و با زدن خود به امواج دریا همه جای شهر را خانه خود پنداشت، به همین دلیل است که در این روزها تا پاسی از شب منطقه به منطقه باید برای افتتاح برویم.

وی با بیان اینکه در مجموع پروژه های مختلف طی روزهای گذشته به علاوه پروژه اجلاس حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان کار عمرانی تقدیم مردم اصفهان شده است، تصریح کرد: خدا را شاکریم که فرصت خدمت را فراهم کرد تا مجموعه ای از مدیران همدل و همراه به قصد خدمت به مردم سر از پا نشناختند و در همه جای شهر امر خدمت رسانی به صورت مستمر را تداوم بخشیدند.

وی ادامه داد: امروز تمامی مناطق و سازمان ‌های شهرداری دستخوش تحولات بزرگی شده است، ظرف چهار سال گذشته این ششمین ایستگاه آتش نشانی است که یا در حال ساخت است یا ساخته شده است. ایستگاه های آتش نشانی اطشاران و خانه اصفهان ساخته شده، احداث ایستگاه ناژوان آغاز و عملیات اجرایی ایستگاه آتش نشانی چهارباغ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و کلنگ ایستگاه آتش نشانی منطقه ۷ زمین زده شد.

وی با بیان اینکه ۶ ایستگاه طی این دوره مدیریت شهرداری یا آماده افتتاح و افتتاح شده یا اینکه عملیات اجرایی آن آغاز شده است، اضافه کرد: اگر طی ۴۰ سال گذشته اینگونه حرکت می کردیم این شهر امروز باید از ۶۰ ایستگاه آتش نشانی برای تاب آوری شهر، افزایش ایمنی و آرامش مردم برخوردار بود.

نوروزی گفت: گره های کور منطقه ۸ را می دانم و اطمینان دارم اگر بر اساس برنامه اصفهان ۱۴۰۵ حرکت کنیم این مشکلات یکی پس از دیگری برطرف می شود. برنامه ۱۴۰۵ راهکارهای متعدد برای مسائل مختلف شهری نشان داده است بنابراین باید به گونه ای حرکت کنیم که امید را در دل مردم بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه هر یک از شرایط کرونایی، اقتصادی و تحریم های کشور می توانست بهانه ای برای کار نکردن باشد، تاکید کرد: این در حالیست که بودجه ۲ هزار و ۷۰۰ میلیاردی ابتدای این دوره مدیریت شهرداری به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید که تاکنون نیز مبلغ ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن معادل ۳۴ درصد بودجه تحقق یافته است. به طور قطع حرکت در مسیر برنامه ‌ها موجب تحقق کامل بودجه تا پایان سال می ‌شود و این موضوع نشان دهنده عمل به وعده‌ ها است.

نوروزی ادامه داد: در این چهارسال بیش از ۲۰۰ اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه و حدود ۳۰۰ اتوبوس و بیش از ۵۰۰ تاکسی بازسازی و نوسازی شده است. دو رام قطار به قطارهای خط یک مترو اضافه و خط دو مترو به سرعت در حال ساخت است. سازمان عمران شهرداری اصفهان طی چهار سال گذشته شبی نبوده که مشغول آسفالت و فعالیت‌ های عمرانی در کوچه ها و خیابان ها نباشند و این فعالیت ‌ها بر اساس برنامه و انگیزه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با تجهیزات خریداری شده و ایجاد ایستگاه های جدید هیچ زمانی شهرداری اصفهان اینگونه مسلح برای غلبه بر حوادث و بحران ها نبوده است.

*تمامی وعده های داده شده محقق شد

رییس شورای اسلامی دوره پنجم نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از جریان داشتن زندگی در این دوره مدیریت شهری، اظهار کرد: اینکه تا آخرین ساعات خدمت این دوره مدیریت شهری همه در حال تلاش برای پیش بردن امور مردم هستند جای سپاسگزاری دارد و همه باید بابت این اتفاق خوشحال باشند.

علیرضا نصر تصریح کرد: حدود ۶ ماه پیش و تا پیش از ثبت نام انتخابات شوراها در صحن علنی گفتم مدیریت شهری فارغ از جریان انتخابات تا آخرین ساعات ماموریت لحظه ای از مسئولیت خود پا پس نخواهد گذاشت و امروز که اخرین ساعات کار شورای پنجم است تحقق آن گفته است.

وی اضافه کرد: در همه مناطق تلاش های بسیار خوبی صورت گرفته و آنچه که در ایام انتخابات ۴ سال پیش مبنی بر چهلستون شهر فردا وعده دادیم در حوزه های مختلف عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و …عمل شده است، هیچ اقدامی در جهت رفاه و آسایش مردم از قلم نیفتاد و کسی امروز نمی تواند به ما خرده بگیرد که از یک موضوع غافل شده و به موضوعات دیگر پرداخته شد زیرا برای همه کارهای انجام شده سند و مدرک وجود دارد.

وی ادامه داد: آنچه در این دوره مدیریت شهری انجام شد بر آن رضایت داشتیم و تقدیر الهی را بر همه امور پذیرفتیم.

کد محتوا ۳۶۸۴۳

برچسب ها