۵ هزار متر به شبکه آبیاری فضای سبز ساری اضافه شد

شهرداران آنلاین/به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، طی یک ماه گذشته در راستای توسعه شبکه آبیاری، بهبود فضای سبز شهری و صرفه‌جویی در مصرف آب عملیات لوله‌گذاری  ۵هزار متر در فاز یک کمربندی جنوبی و بلوار امام رضا (ع) اجرا شد. یکی از اهداف مهم در اجرای این عملیات، حذف روش آبیاری […]

شهرداران آنلاین/به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، طی یک ماه گذشته در راستای توسعه شبکه آبیاری، بهبود فضای سبز شهری و صرفه‌جویی در مصرف آب عملیات لوله‌گذاری  ۵هزار متر در فاز یک کمربندی جنوبی و بلوار امام رضا (ع) اجرا شد.

یکی از اهداف مهم در اجرای این عملیات، حذف روش آبیاری با تانکر، افزایش بازدهی و کاهش نیروی انسانی و همچنین صرفه‌جویی در هزینه بوده که توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ساری عملیاتی شده است.

در همین مدت ۹ پمپ آبیاری فضای سبز تعویض شد این اقدام با توجه به اتمام عمر مفید پمپ‌های مورد استفاده در فضای سبز و برای جلوگیری از وقفه در انجام عملیات آبیاری گونه‌های گیاهی شهر ساری انجام شد.

کاهش هزینه حفظ و نگهداری فضای سبز، توسعه سیستم لوله‌کشی و فاصله گرفتن از روش آبیاری سنتی با تانکر آب، از دیگر دلایل نوسازی سیستم نوسازی پمپ‌های آب است.

به گفته سید سلمان ابوالقاسمی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبط شهرداری ساری توسعه فضای سبز یکی از رویکردهای اصلی شهرداری ساری است و تلاش می‌شود با کاشت و نگهداری و توسعه فضای سبز، شهری شاداب و پویای را برای شهروندان ایجاد کنیم.