۷۰ درصد دانشجویان ۲ دوز واکسن را تزریق کرده‌اند/تزریق ۳ دوز واکسن شرط استفاده از خوابگاه و سلف سرویس

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: با توجه به خوداظهاری دانشجویان، بیش از ۷۰ درصد دانشجویان تاکنون ۲ دوز و بیش از ۲۰ درصد دانشجویان ۳ دوز واکسن را تزریق کرده ان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عرفان خسرویان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با حضور در برنامه زنده گفت و گوی ویژه خبری با موضوع «بررسی جزئیات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از چهاردهم فروردین» ضمن تشریح برنامه های جامع دانشگاه فنی و حرفه ای به عزم جدی وزارت علوم و مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر زلفی گل و دانشگاه ها به از سرگیری آموزش های حضوری اشاره کرد.

وی تصریح کرد: عزم وزارت علوم و مقام عالی وزارت جناب آقای دکتر زلفی گل برای بازگشایی دانشگاه ها جدی است و در جلسه ای که در محل وزارت علوم با حضور مقام عالی وزارت و رؤسای محترم دانشگاه های کشور برگزار شد در زمینه بازگشایی حضوری دانشگاه ها هم اندیشی صورت گرفت.

خسرویان در ادامه به پتانسیل های دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان بزرگترین دانشگاه حضوری کشور پرداخت و افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای با دارا بودن قریب به ۱۸۰ هزار دانشجو در بیش از ۱۵۰ رشته متنوع از جنس مهارتی فعالیت دارد و نزدیک به ۳۴۰۰ کارگاه عملی در سطح کشور دارد که آموزش ها بصورت تعاملی با استادکاران در کارگاه ها انجام می شود که البته تلاش کردیم در دوران کرونا به منظور جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان از شبیه سازها استفاده کنیم.

وی در رابطه با عوامل موثر در آموزش افزود: دانشگاه صرفا آموزش نیست بلکه فضای کالبدی دانشگاه و حضور دانشجویان هم موضوعیت دارد، لذا در گام اول از طریق وارد کردن شماره دانشجویی در سامانه وزارت بهداشت در خصوص وضعیت تزریق واکسن صحت سنجی شد و میزان تزریق واکسن دانشجویان مشخص شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای شرط استفاده از خوابگاه ها و سلف سرویس را تزریق ۳ دوز واکسن اعلام کرد و گفت: چون ویروس کرونا بسیار جنبه هوشمندانه دارد و ممکن است با پیک های دیگری نیز مواجه شویم، باید تمامی پروتکل ها و دستورالعمل ها به دقت رعایت شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در روز ۱۴ فروردین در ابتدا دانشجویان بومی دانشگاه فنی و حرفه ای حضور پیدا خواهند کرد و تمام تلاش ما این است که دانشجویان از فضای دانشگاه استفاده کنند و این دوره گذار دو هفته ای برای پیامد سنجی سفرهای نوروزی انجام خواهد شد و ان‌شاء الله اگرمشکلی وجود نداشت از اول اردیبهشت دانشجویان غیر بومی هم در خوابگاه ها حضور پیدا می کنند و از امکانات دانشجویی دانشگاه هم بهره کافی را خواهند برد.

خسرویان در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به آمار دانشجویان واکسینه شده افزود: ما از طریق سامانه وزارت بهداشت در حال صحت سنجی هستیم اما از طریق خوداظهاری دانشجویان، بیش از ۷۰ درصد دانشجویان تاکنون ۲ دوز و بیش از ۲۰ درصد دانشجویان ۳ دوز واکسن را تزریق کرده اند و مدیریت هوشمندانه کرونا به صورتی بوده است که تعداد فوتی های دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای تقریبا صفر بوده است.

وی تاکید کرد: با رعایت تمام پروتکل ها به نحوی عمل خواهیم کرد که در دو هفته آینده مطمئن شویم که کاملا ظرفیت برای حضور تمامی دانشجویان بومی و غیر بومی وجود داشته باشد و دانشجویان از ظرفیت کالبدی خوابگاه ها و سلف سرویس ها استفاده کنند.

خسرویان همچنین در خصوص وضعیت شهریه ها در سال ۱۴۰۱ افزود: دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای از طریق کنکور سراسری و تعدادی بصورت شبانه پذیرش می شوند که این دانشجویان شهریه پرداخت می کنند و هیچ تغییری در شهریه ها وجود ندارد و بر اساس شهریه سال ۱۴۰۰ محاسبه خواهد شد و به دلیل اینکه سیستم پرداخت دانشگاه فنی و حرفه ای بصورت متمرکز است ما شاهد تخلفات شهریه ای نخواهیم بود.

وی به لزوم عزم ملی و حمایت تمام دستگاه ها برای بازگشایی حضوری دانشگاه ها اشاره کرد و کمک استانداری ها در سطح کشور را در زمینه حمایت از اسکان دانشجویان موثر دانست.

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس