اصلاح‌طلبان در منافع ملی نگاهی فراجناحی داشته باشند

نماینده دوره دهم مجلس با اشاره به عدم بازتاب اقدامات مثبت دولت در رسانه‌های اصلاح‌طلب، گفت: در منافع ملی باید نگاهی فراجناحی داشت نباید به دلیل این که طرف مقابل از حزب و جریان ما نیست ایرادگیری کنیم.

محمد جواد جمالی نوبندگانی نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره انتقاداتی که برخی رسانه‌ها از جریانات خاص به دولت سیزدهم وارد می کنند، گفت: مسلما نمی‌شود در مدت ۶ ماه  راجع به عملکرد یک دولت اظهار نظر کرد، تنها می‌توان رویکرد دولت ها را مورد بررسی قرار داد اگر رویکردهای دولت سمت و سوی درست داشته باشند می توان به آینده امیدوار بود.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به رویکرد مبارزه با فساد دولت سیزدهم تصریح کرد: مقابله با ساحل خواری یکی از اقدامات ارزشمندی بود که توسط دولت انجام شد. از دیگر اقداماتی که می شود به آن اشاره کرد تکمیل کردن واکسیناسیون عمومی بود. در بحث گمرک ها و انبار اموال تملیکی هم اقدامات قابل تقدیری انجام گرفت، همچنین به عضویت در پیمان شانگهای هم می توان به عنوان یکی دیگر از اقدامات ارزشمند دولت اشاره کرد که علاوه بر ابعاد سیاسی و اقتصادی، ابعاد امنیتی نیز دارد.

وی با اشاره به بازتاب نیافتن این اقدامات در رسانه‌های اصلاح طلب، افزود: در منافع ملی باید نگاهی فراجناحی داشت نباید به دلیل این که طرف مقابل از حزب و جریان ما نیست ایرادگیری کنیم کسانی که در امور اجرایی مسئولیتی ندارند باید به دولت کمک کنند تا اهداف خودش را راحت تر عملی کند.

جمالی نوبندگانی گفت: متاسفانه در جناح های سیاسی به بلوغ نرسیده ایم همچنین درک درستی از منافع ملی نداریم و رقابت های سیاسی را به کینه های سیاسی تبدیل کرده ایم. همه این‌ها باعث شده است به جای امیدوار کردن مردم به دنبال پیدا کردن نقطه تاریکی باشیم و بر روی آن مانور دهیم که این هم از بلوغ سیاسی به دور است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید منصفانه‌تر اظهار نظر کنیم و با خود بگوییم اگر خودمان بودیم چه می کردیم؟

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس