جمع آوری بیش از ۴۷ هزار تن پسماند فضای سبز در اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از جمع آوری بیش از ۴۷ هزار تن پسماند فضای سبز در اصفهان خبر داد.

جمع آوری بیش از 47 هزار تن پسماند فضای سبز در اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از جمع آوری بیش از ۴۷ هزار تن پسماند فضای سبز در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غلامرضا ساکتی با اشاره به جمع آوری بیش از ۴۷هزار تن پسماند فضای سبز شهر اصفهان از ابتدای سال، اظهار کرد: در شهر اصفهان روزانه حدود ۱۷۲ تن پسماند فضای سبز جمع آوری و به محل کارخانه پردازش پسماند منتقل می شود.

وی توضیح داد: پسماند فضای سبز جمع آوری شده از سطح شهر شامل برگ درختان، شاخه های خشکیده و بریده شده و ضایعات اصلاح چمن و هرس درختان می باشد که به طور روزانه از سطح شهر به ویژه پارک ها و فضای سبز شهری جمع آوری می شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همواره تلاش می شود تا این دسته پسماندها هم مانند سایر گروه ها در پروسه مناسب پردازش و بازیافت قرار بگیرد، افزود: در این گروه از پسماندها نیز بخش مربوط به سرشاخه ها پس از جداسازی در اختیار پیمانکار مربوطه قرار می گیرد و بر همین اساس در ۹ ماهه نخست سال جاری ۲۴۰ تن چیپس چوب خرد شده از کارخانه پردازش پسماند خارج شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: این پسماندها قابلیت بازیافت داشته و می توانند در تولید مصنوعات چوبی، نئوپان و فرآورده هایی برای استفاده از پارک های شهری مورد استفاده قرار بگیرند.

ساکتی با اشاره به اینکه شهروندان می توانند جهت جمع آوری پسماندهای فضای سبز منازل خود با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس بگیرند، بیان کرد: شهروندان عزیزم اصفهانی در صورت قطع و هرس درختان منازل خود در حد محدود، نباید بقایای آن را همراه پسماند تر بیرون بگذارند چرا علاوه بر آن که سدمعبر و آلودگی محیط زیست شهری را ایجاد می کنند، توسط سامانه های جمع آوری پسماند تر و خشک نیز جمع آوری نمی شوند و به همین دلیل نیز لازم است درخواست خود را از طریق ۱۳۷ اعلام کنند و هنگام رسیدن نیروی های ویژه، پسماند فضای سبز خود را به آن ها تحویل دهند.

کد محتوا ۴۲۷۰۷