خدمات‌رسانی ۲۰هزار دانشجوی جهادگر به محرومان در نوروز

رئیس سازمان دانشجویی گفت: در نوروز امسال، دانشجویان جهادی فعالیت‌های خود را در عرصه‌های محرومیت زدایی، امید آفرینی و روایت پیشرفت کشور تحت عنوان عهد خدمت انجام دادند و در این حرکت ۲۰ هزار دانشجو به مناطق کم برخوردار هجرت کردند.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری، محمدحسین کفعمی رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در بازدید از قرارگاه جهادی عهد خدمت نوروز بسیج دانشجویی استان فارس اظهار داشت: حرکت های جهادی در دو عرصه فردی و اجتماعی، آثار شگرفی بر جهادگران و جامعه هدف آن ها دارد.

وی گفت: دانشجویان جهادی با حضور در مناطق روستایی و کمتر برخوردار به مجاهدت می‌پردازند. این اقدامات جهادی برای خود بچه‌ها موثر است و جدی ترین بستری است که تربیت نیرو و مدیر در آن اتقاق می ‌فتد و موجب رشد و تعالی جهادگران می‌شود.

کفعمی بیان کرد: بسیج دانشجویی در راستای انجام مأموریت خود، مطابق با نیاز کشور و متناسب با شرایط روز اقدام به برنامه ریزی اردوهای جهادی دانشجویی در قالب “قرارگاه جهادی دانشجویی عهد خدمت در ایام نوروز ۱۴۰۱” کرد.

وی افزود: در حرکت جهادی دانشجویی نوروز امسال، دانشجویان فعالیت‌های خود را در دو عرصه محرومیت زدایی، امید آفرینی و روایت پیشرفت کشور تحت عنوان عهد خدمت انجام دادند و در این حرکت ۲۰ هزار دانشجو از سراسر کشور به مناطق کم برخوردار هجرت کردند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: حرکت های جهادی مبتنی بر بیانات امامین انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارای مأموریت و رسالت مهم و بزرگی است که آحاد جهادگران خود را ملزم به انجام آن می دانند.

وی  با تاکید بر حرکت به سمت مسئله محوری افزود: گروه‌های جهادی بعد از حضور در مناطق محروم باید پیگیر حل مسائل این مناطق با استفاده از ظرفیت مردم و دانشگاه ها باشند.

کفعمی در آخر با تقدیر و تشکر از دانشجویان جهادگر و دست اندرکاران اردوهای جهادی تصریح کرد: اردوهای جهادی با محوریت دانشجویان و فعالیت‌های مردم یاری آن‌ ها، مزیت‌های بسیاری برای مردم به ویژه مناطق هدف دارد.

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس