به گزارش برنا؛ صبح امروز در جشن تقدیر از بانوان شاغل در وزارت کشور با حضور مشاور شهردار و مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در بوستان بانوان بهشت مادران برگزار شد.

مریم اردبیلی در جمع بانوان شاغل در وزارت کشور عنوان کرد: زنان اگرنسبت به  مقاومت فرهنگی، تاثیرگذاری  و عامل بودن آگاه شوند  می توانند در برابر جو پیرامون و هرآنچه اطرافشان هست بایستند و قد علم کنند. همانگونه که حضرت زینب (س) در کربلا در برابر تمامی الفاظی که برای اهل بیت امام حسین (ع) بر زبان ها می آمد و همه آنها را شکست خورده می خواندند، ایستادند و تنها یک جمله بر زبان آوردند که جز زیبایی چیزی نمی بینم. امروز با گذشت قرن ها تنها همان یک جمله از آن واقعه در تاریخ نقش بسته است.

وی افزود: این زنان هستند که می توانند انتخاب کنند در کدام جایگاه قرار بگیرند. زنی منفعل که با جریان غالب و روایت هایی که دیگران برایش می سازند همراه شود یا زنی با قدرت عاملیت که تصویری متفاوت برای محیط پیرامونش خلق کند؟

اردبیلی با تاکید بر اینکه اگر زنان عاملیت را انتخاب کنند بی شک قطعه ای از تصویر زیبای آینده به دست آنها خلق خواهد شد، خاطر نشان کرد: زنان باید با تقویت جایگاه خود گوهر درونی را بیابند و در ترسیم آن نقش آفرینی کنند. که این نقش ها الزاما نباید نقشی پیچیده و بزرگ باشند. همین خرده روایت هایی که زنان هر روزه با عشق در زندگی و محیط اطرافشان جاری می کنند، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

منبع خبر