صادرات بیش از ۱۴۴ هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: در سال گذشته ۱۴۴ هزار و ۱۲۵ تن کالای استاندارد از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در سال گذشته ۱۴۴ هزار و ۱۲۵ تن کالای استاندارد از طریق مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

وی افزود: یکی از عوامل بسیار مهم در صادرات رعایت استاندارد و شاخص‌های آن است و این موضوع می‌تواند فرصت را برای توجه به کیفیت تولید و به تبع آن ایجاد اشتغال به دنبال داشته باشد.
 
مدیرکل استاندارد ایلام ضمن اعلام این خبر یادآور شد: عمده کالاهای صادر شده تحت نظارت و کنترل کیفی این اداره کل در مدت یاد شده، شامل سنگ‌های ساختمانی، سنگ آهن، کاشی، میلگرد، مواد شیمیایی و قطعات یدکی خودرو بوده است.

همتی تاکید کرد: در طی این مدت تعداد ۱۶۵۹ فقره پرونده صادراتی شامل محصولاتی که بر اساس پروانه استاندارد آنها، مجوز صادرات صادر شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۰ همچنین تعداد ۱۸۳۵ فقره آزمون تعیین ماهیت در آزمایشگاه اداره استاندارد شهرستان مرزی مهران انجام شده که بیشترین آن مربوط به مصالح ساختمانی و معدنی است.

انتهای پیام/ 


منبع خبر : خبرگزاری فارس