هشدار پلیس فتا ایلام؛ در زمان رزرو باغ، ویلا و سوئیت فریب کلاهبرداران را نخورید

سرپرست پلیس فتا استان ایلام با بیان اینکه در نوروز فریب کلاهبرداران را نخورید گفت: از پرداخت هرگونه وجهی به عنوان بیعانه برای رزرو منزل، ویلا و سوئیت در ایام تعطیلات نوروزی خودداری کنید.

سرهنگ علیرضا یعقوبی سرپرست پلیس فتا استان ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: از پرداخت هرگونه وجهی به عنوان بیعانه برای رزرو منزل، ویلا و سوئیت در ایام تعطیلات نوروزی خودداری کنید.

وی افزود: با توجه به افزایش تقاضای شهروندان جهت رزرو باغ و ویلا در روزهای تعطیلات نوروزی، کلاهبرداران سایبری اقدام به درج آگهی با تصاویر جذاب و قیمت ارزان در سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور کرده و مبالغی را بابت رزرو این اماکن دریافت می‌کنند.

این مقام انتظامی گفت: شهروندان پس از واریز وجه و مراجعه به محل متوجه کلاهبرداری شده و فرد کلاهبردار دیگر پاسخگوی تماس آن‌ها نیست؛ لذا شهروندانی که از طریق فضای مجازی و به دنبال اجاره باغ و ویلا برای گذراندن تعطیلات نوروز هستند، می‌بایست پس از رویت محل مورد نظر و اطمینان از صحت موضوع، مبلغ را پرداخت و از واریز هرگونه وجهی به عنوان بیعانه خودداری کنند.

سرهنگ یعقوبی در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، موضوع را از طریق شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ فوریت‌های سایبری به پلیس فتا اطلاع دهند.

انتهای پیام/


منبع خبر : خبرگزاری فارس