پیشرفت ۷۷ درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس

شهرداران آنلاین/معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد،از پیشرفت ۷۷ درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس خبرداد.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص، گفت: با توجه به سیاست های شهردار و شورای شهر طی سه سال گذشته پروژه های حوزه حمل ونقل در رینگ پیرامونی شهر […]

شهرداران آنلاین/معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد،از پیشرفت ۷۷ درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس خبرداد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص، گفت: با توجه به سیاست های شهردار و شورای شهر طی سه سال گذشته پروژه های حوزه حمل ونقل در رینگ پیرامونی شهر و با هدف تسهیل اتصال و تردد شهروندان اجرا شده است.
وی اضافه کرد: برهمین اساس کلیه تقاطع های غیر همسطح و پل ها در چهارچوب مطالعات طرح جامع حمل ونقل و تسهیل تردد ایمن در رینگ پیرامونی و اتصال آن به نقاط مختلف شهراحداث شده است.
معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس نیز در این چهارچوب درحال احداث است، اظهارکرد: آخرین حلقه اتصال رینگ پیرامونی شهر نیز پروژه چپ گرد غیر همسطح بزرگراه پیامبراعظم(ص) به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی است که این پروژه نیز اکنون با سرعت مناسبی در حال اجرا است.
کاظمی ادامه داد: پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس که ۲۲آبان ۹۹ عملیات اجرایی آن آغاز شد، با توجه به حجم بالای ترافیک درمحدوده مجیدیه و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی در دستور کار قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: این پروژه در دو فاز طراحی شده است که درفاز اول زیرگذر به همراه میدان احداث می شود و پل سوم به دلیل اینکه درحال حاضر ضرورت ندارد، اجرا نخواهد شد.
معاون عمران، حمل ونقل وترافیک شهرداری مشهد با اشاره یه اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، در حال حاضر دارای حدود۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است، ادامه داد: فاز اول که شامل زیرگذر با عرض حدود ۳۰ متر و طول حدود۶۵۰ متر است ظرف ۱۰ ماه و با همکاری معاونت اقتصادی در تامین مالی پروژه احداث خواهد شد.
کاظمی افزود: این پروژه در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی حدود ۷۷ درصد برخوردار است و طبق برنامه ریزی اوایل پاییز آماده بهره برداری خواهد شد.