آلودگی های موجود در رضویه بر ساکنین این منطقه اثر منفی داشته است

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احسان قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح بزرگترین لندفیل مهندسی و بهداشتی پسماند در کشور که با حضور عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد، محمدرضا حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد […]

شهرداران آنلاین/به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احسان قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح بزرگترین لندفیل مهندسی و بهداشتی پسماند در کشور که با حضور عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد، محمدرضا حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد و جمعی از مسئولان شهری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: شرایطی که ما در منطقه علی الخصوص در رضویه داریم منجر به اقداماتی برای مشارکت بخشی در امر زیست محیطی شده است.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه، ادامه داد: علاوه بر فاضلاب صنعتی که در کنار خود در چرمشهر داریم، سه حوزه دیگر نیز آلودگی های زیست محیطی را برای رضویه و این منطقه به وجود آورده است.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: گفتنی است که شهرداری مشهد پیوست اجتماعی را در این منطقه رعایت کرده و ما از مجموعه این اقدامات‌ قدردانی می کنیم.

نماینده مردم رضویه، فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیرامون این مکان روستاهای زیادی واقع شده و ساکنین زیادی در این محل زندگی می کنند که این آلودگی های زیست محیطی اثر منفی و معکوس بر روی آن ها گذاشته است و منجر به اتفاقات بسیار بدی در حوزه سلامت و بهداشت عمومی ساکنین این منطقه شده است.

قاضی زاده هاشمی افزود: مردم این منطقه به علت اینکه به لحاظ شرایط مالی و اقتصادی امکاناتی ندارند که بتوانند در جای دیگر برای خود منزلی تهیه کنند، مجبور به آن هستند با وجود شرایط آلودگی در این مکان حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: در این مدت اقدامات خوبی در حوزه سپتاژ، آب و فاصلاب، تصفیه خانه چرمشهر و مدیریت پسماند صورت گرفته است. ما از چند جبهه شاهد اقدامات تضمین کننده ای در جهت سلامت مردم این منطقه بوده ایم.

نماینده مردم رضویه، فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امید داریم تمامی این اقدامات ارزنده منجر به آن شود که بخش رضویه که امروز سرریز پسماند و فاضلاب و حوزه های آلودگی صنعتی است، صاحب یک سلامت زیست محیطی شود.